Skip to main content

Sony sleduje, kdo chodí na web hackera

A nové PS3 hry vyžadují update firmware.

Sony pokročila ve sledovaném případu s hackerem Geohotem (viz články Ochrana PS3 v troskách, Sony žaluje, hackeři se brání). Soud totiž Sony povolil přístup ke Geohotově webu, konkrétně k IP adresám všech, kteří jeho stránky navštívili.

Podobně má Sony přístup ke Googlu, Twitteru a YouTube. Konkrétně na YouTube bude mít Sony přístup k dokumentům, které obsahují záznamy uživatelských jmen a IP adres všech, kteří se na video podívali, nebo napsali pod video komentář, jak reportoval Wired. Chystá se snad Sony zažalovat všechny hráče, zvědavce a třeba taky novináře, kteří na Geohotův web byť jen nakoukli?

Další krok, který Sony učinila proti pirátům, je obstarání, aby některé nové hry k hraní vyžadovaly nejnovější verzi firmwaru - 3.56. Konkrétně se bude jednat o očekávané Dragon Age 2, vedle dalších nových titulů. Internetem už ale kolují zprávy, že piráti přišli na jednoduchý způsob, jak požadavek na nový firmware obejít a rozchodit tak tuto sérii her na firmwaru 3.55. O prolomení MLB 11 The Show se zatím neví, informovala fanstránka SonyPlayStation4.ca.

Každopádně se tím spustilo stejné kolečko, jaké dlouhodobě prožívá Microsoft s X360 - on vydá nový firmware, který vyžaduje nová vlna her, piráti ho prolomí, přijde další drobný update firmware, a tak dál... To ve výsledku obtěžuje život všem (a to je asi cílem) - výrobci nebo lisovně s implementací kontroly na nový firmware, hráčům originálek kvůli nutnosti updatu i pirátům, kteří musejí znovu flashovat konzoli.

Read this next