Skip to main content

Odhalení PS4 exkluzivity Horizon: Zero Dawn

Příroda s ještěry od tvůrců Killzone.

Watch on YouTube

Mimořádně atraktivní velkou novou značku exkluzivně pro PlayStation 4 oznámili v noci na dnešek Guerrilla Games, tvůrci série Killzone, kteří tak dokazují, že umí i něco jiného než sci-fi ve futuristických továrnách a základnách, přesně jak napovídaly starší úniky.

Horizon: Zero Dawn bude third-person akčním RPG zasazeným do období několika generací po té naší, kdy je pokročilá lidská civilizace vyhubena, ale technologie zůstaly. Nadvládu převzala příroda, což znamená střet dvou kontrastů.

Čekají vás překrásné scenérie plné barev a vyhlídek ke kochání se, prozkoumávání lesů či tajemství ruin civilizace v otevřeném světě. Pozůstalá umělá inteligence si tu žije vlastním životem a stroje brázdí přerostlou divočinu, když připomínají mechanizované dinosaury.

V předvedeném E3 demu se hrálo za ženu jménem Aloy, členku kmenu žijícího v horách a používajícího jen základní kopí s lukem. Když se neschovává v bujné vegetaci, bojuje s robotickým tyranosaurem, který tu představuje bosse. Některé šípy ho mají za úkol omráčit, jiné explodují, zatímco další zase slouží k jeho sundání. Zkrátka, boje tu mají být o vaší chytrosti a rychlosti proti několikanásobně silnějšímu a technologicky vyspělejšímu protivníkovi.

Hra má obsahovat řádné střídání dne s nocí i různorodé, měnící se počasí. Tisková zpráva dále mluví o příběhu plném emocí, hledání osudu planety a života jako takového. Vydání Horizon se plánuje na rok 2016, první oficiální obrázky a artworky:

Read this next