Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odklad Forza Motorsport na 3. čtvrtletí 2023

+ komentář xboxového prezidenta k upřednostnění kvality.

Když byla tento týden oficiálně představena Forza Motorsport, tvářilo se to tak, že hra vyjde nejpozději do konce letošního června - ostatně jako všechny hry prezentované ve vysílání Developer Direct.

Tehdy se zdálo, že si je studio Turn 10 docela jisté a že po šesti letech by mohlo být s prací a předěláváním všeho hotovo. A že splní slib z loňského června, kdy mluvilo o jaru 2023, což se pak změnilo na první půlku 2023.

Avšak zasvěcený redaktor Jeff Grubb z Giant Bomb dnes utrousil, že bohužel došlo k odkladu exkluzivních xboxových a PC závodů až na druhou polovinu tohoto roku.

V podcastu prohlásil, že slyšel o posunu na 3. čtvrtletí 2023, tedy někdy mezi červencem až zářím tohoto roku. Přesné datum se prý stále mění dle situace, není vyloučeno, že to může být až před Vánoci. Ale před prázdninami si prý novou Forzu bohužel určitě nezahrajeme.

Ladí to s čerstvým vyjádřením xboxového prezidenta Phila Spencera pro IGN, dle nějž to také moc nevypadá na brzké měsíce (podobně jako u Starfield):

"Uvědomuji si, že se vyrojily otázky ohledně termínu Forza Motorsport, protože jsme řekli jen neurčitě 2023. Všichni by měli vědět, že autoři kladou na kvalitu hry značný důraz a je pro ně tím hlavním. Čili s přesným datem přijdou až v moment, kdy budeme trochu blíže vydání. V Developer Direct jsme pouze chtěli ujistit fanoušky, že rozhodně jde o titul plánovaný na tento rok".

Read this next