Skip to main content

Odklad nextgen verze Grand Theft Auto 5 na březen 2022

+ nový trailer a pár drobků.

S tímto se vůbec nepočítalo, byť prosakovaly určité zprávy o nestíhání v Rockstaru, čímž se myslela spíš ta remasterovaná trilogie GTA3, GTA San Andreas a GTA Vice City.

Nextgen konverze Grand Theft Auto 5 byla odložena z půlky listopadu 2021 na březen 2022, což platí pro PS5 i Xbox Series X / S.

Rockstar to na PlayStation Showcase sdělil bez bližšího zdůvodnění (na Rockstar Newswire se mluví jen o nutnosti vyladění), aspoň však přinesl nový trailer z PS5 verze.

Logicky se po vizuální stránce nemohl měřit s většinou ostatních nově předvedených her (chystaných až na příští roky), když jde už o několikáté oprášení titulu původně z roku 2013 a éry PS3:

Watch on YouTube

Na detaily skoupá firma pouze uvedla, že se máme těšit na celou řadu technických vylepšení, vizuálních vychytávek a zlepšení výkonu jak hry jako takové, tak i vybraných vozidel v GTA Online.

Video také vypíchlo, že přepínání mezi třemi postavami bude probíhat okamžitě, bez jakéhokoli načítání, což nepochybně souvisí se SSD v konzoli.

Souběžně v tom březnu vyleze samostatná verze GTA Online, nevyžadující GTA5, exkluzivně pro PS5 po úvodní tři měsíce od března. Nadále také platí ty bonusy pro předplatitele PS Plus.

Read this next