If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Otevřená beta Resident Evil Resistance na PC k dispozici

+ spekulace o dalším velkém remaku od Capcomu.

Po trochu nepovedeném startu koncem minulého týdne to napodruhé klaplo.

Ze Steamu už je nyní k dispozici otevřená PC beta multiplayerového titulu Resident Evil Resistance, který dostane automaticky každý bezplatně při koupi Resident Evil 3 remaku v příštích dnech (benchmarky základní hry v DX11/DX12 na TechPowerUp).

Sympatické je, že tato beta vyžaduje jen 9 GB download. Naopak horší je obsažení neoblíbené protikopírovací ochrany Denuvo.

Hardwarové nároky jsou k mání tamtéž, beta už je venku rovněž pro PS4.

Jak známo, RE Resistance je podobně jako třeba Predator Hunting Grounds či Evolve asymetrickým kouskem - bojují v něm záměrně nevyrovnané síly čtyři na jednoho, tedy přeživší proti Mastermindovi. Jeho cílem je zabránit jim v úprku za každou cenu. Naopak přeživší musejí spolupracovat, aby se jim to podařilo, aby se ubránili a vyřešili hádanky, než vyprší čas pro danou mapu.

Související zprávou je údajná příprava dalšího velkého remaku od Capcomu. Údajně se rodí ve spolupráci se studiem M-Two, které je složené z bývalých tvůrců z Platinum Games, co se už podíleli na RE3, jak dokazují závěrečné titulky. Xzone už má krabice skladem, takže žádné zdržení ve vydání v ČR opravdu nehrozí.

Neví se, o remake čeho přesně půjde, pravděpodobně ten dříve spekulovaný Dino Crisis, případně možná Darkstalkers či Power Stone.

Jinak příští, již nový díl Resident Evil má být dle nejnovější šuškandy od DuskGolem mezigeneračním titulem - tzn. vyjít ve 2021 jak pro PS4, tak pro PS5 - ale zřejmě to nebude plnohodnotný Resident Evil 8.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments