If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PC demo Forspoken se pokouší zachránit situaci

Nezvyklý krok Square Enix + změna konceptu hry.

V pozici Square Enix byste se nejspíš zachovali stejně, pokud byste toužili po záchraně dost poškozené reputace.

Poté, co recenze neskončily moc dobře (šlo vždy jen o zhodnocení PS5 verze), po špatných ohlasech na původní PS5 demo, přehnaně vysokých HW nárocích PC verze, zahrnutí ochrany Denuvo a špatné historii s PC porty jejich posledních titulů, pochopili, že musí něco podniknout, aby situaci zvrátili.

Takže dnes, přesně proti všem trendům, vypustili i oficiální demo pro PC, což se obvykle v den vydání plné verze neděje, protože to prokazatelně škodí jejímu odbytu. Ale tady prostě není nač čekat. I kvůli varování od Forbesu.

Demo Forspoken o velikosti 30 GB je tedy k mání ze Steamu, Microsoft Store i Epic Games Store. I vzhledem k nezaslání PC kódu mnoha recenzentům to je nejlepší způsob, jak si zkusit, zda vám tato magická parkúrová akce pošlape nebo ne, resp. jestli by vás bavila.

"V ukázce budete čelit pestré paletě nepřátel a otestujete si své bojové schopnosti v bohatém arzenálu útoků a magie. Vše vás připraví na našlapanou akci, která se dá očekávat v plné verzi," praví popisek od výrobce. Více na webu Luminous Productions.

A to raději nezmiňujeme, že zaznívá kritika o značné odlišnosti původní vize Forspoken oproti finálnímu produktu. Sice se taková změna směřování prý stává u řady her, ale tady to má být údajně naprosto extrémní, kdy došlo k mnoha a mnoha úpravám zamýšleného konceptu. Pronesl to Donaldson, což je vlastník webu RPG Site, který to měl zaslechnout od svých zdrojů v branži.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Forspoken

PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments