If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Square Enix přiznali, že odbyt Forspoken je zklamáním. Kdo za to může?

+ venku je další vylepšující patch.

O tom, že tato lednová konzolová PS5 exkluzivita skončila špatně, jsme psali už nesčetněkrát. Jak budou tvůrci za trest vcucnuti do Square Enix, o rychlém zlevnění o polovinu, o klamavé kampani nebo o nezvyklém demu.

O výsledcích Forspoken promluvil odcházející prezident vydavatele Yosuke Matsuda už začátkem února, ale anglická verze přepisu byla publikována až teď.

Podle něj na trhu nedopadla dobře, zčásti to prý ovlivnily negativní recenze v magazínech:

"Nicméně chci upozornit, že Forspoken mělo i nějaké ty pozitivní ohlasy, co se týče parkúru a bojových schopností, takže to pro nás bude mít dopad i na naše další hry v budoucnu".

Prodeje tedy byly prý slabší, což pak vyústí v nižší než plánované tržby Square Enix za úvodní čtvrtletí tohoto roku, varoval Motsuda investory. Souvisí to i s tím, že meziročně jim poklesly výnosy z menších či středně velkých titulů firmy.

Nebylo specifikováno, které přesně myslel, ale mohly by to být třeba: The DioField Chronicle, Valkyrie Elysium, Harvestella, Star Ocean: The Divine Force, Dragon Quest Treasures aj. Zachrání to nedávní Octopath Traveler 2 a Theatrhythm: Final Bar Line?

Každopádně jaro by tento japonský výrobce měl mít silné díky Final Fantasy 7 Rebirth a Final Fantasy 16.

Vrátíme-li se k Forspoken, tak je venku nový vylepšující patch posunující vše na verzi 1.10. Můžete zaměřit na cíl, lépe změnit nastavení jasu a kontrastu, i zajistit, aby byla Frey imunní vůči efektům z jejích vlastních kouzel. Došlo také ke změně nasvícení a ambient occlusion, což má na doporučené PC sestavě přinést až o 30 procent vyšší výkon.

Předešlá verze 1.04
Po patchi na 1.10

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Forspoken

PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments