Skip to main content

Petice za chybějící ženy v Aliens: Colonial Marines

"Pro hru dle filmu s Ripleyovou to je neakceptovatelné!"

Při každé zmínce o Aliens: Colonial Marines si vzpomenu na rozhovor s Randy Pitchfordem, šéfem Gearboxu, jak mi na E3 zapáleně vykládal, že je pro ně obrovskou ctí pracovat na hře podle slavné filmové série Vetřelec, jak k ní přistupují s maximálním respektem nebo jak úzce spolupracují s jejími tvůrci.

Jenže to bohužel příliš nekoresponduje se slovy producenta hry, Briana Burlesona, podle něj v multiplayeru Aliens: Colonial Marines nemůžete hrát za ženskou mariňačku (přiznám se, že na E3 jsem se u stánku s multiplayerovým demem na tuhle oblast zrovna nezaměřoval, mimochodem dojmy od Pavla Oreškiho publikujeme tento měsíc).

Jistou hráčku jménem Melissa K. to naštvalo natolik, že proti tomu začala hlasitě protestovat založením online petice. Po zviditelnění v médiích do ní dokázala do těchto chvil sehnat 766 z požadované tisícovky podpisů.

"Pro takovou hru, která chce zůstat věrná předloze, jde o něco naprosto neakceptovatelného! Zvlášť když se ve filmech vyskytovaly zásadní ženské postavy, jako Ripleyová nebo Vasquezová," píše v textu petice.

Požaduje proto, ať vývojáři v tom zbývajícím půlroce do únorového vydání koukají dodělat možnost hrát za ženu, protože "v řadách hráček existuje mnoho žen a dívek, které otravuje pořád muset hrát za mužské postavy".

A teď bychom uctivě prosili o další petici za singleplayer, protože účinkování muže v hlavní roli Colonial Marines také neodpovídá filmu s ústřední hrdinkou Sigourney Weaver! (konec ironie)

11-minutové video Aliens: Colonial Marines z E3 2011

Read this next