If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Podpora modifikací Final Fantasy 15

+ 12 minut, HW nároky, VR hra..

Včera ohlášenou PC verzí Final Fantasy 15 (Alza.cz) to zdaleka nekončí. Square Enix hodlají svou cennou značku dál pěstovat a udržovat při životě i dalšími aktivitami.

Předně, srpnový update konzolovek přinese novou volbu kapitol a bestiář. Během podzimu bude následovat multiplayerové DLC Comrades a pak Episode Ignis v prosinci. PC verze již všechny přídavky bude mít v sobě obsažené.

Dalším počinem se stane Monster of the Deep: Final Fantasy 15, což je speciální zážitek pro PlayStation VR, plánovaný na 21. listopadu. Vypravíte se na rybářskou expedici s Noctisem a jeho partou do dechberoucích lokalit Eosu. Součástí budou příběhový mód plný akce skákající z hlubin a pak Free Fishing mód s různými výzvami. Ukázka:

Final Fantasy 15 se dokonce chystá i pro mobily, v upravené Pocket edici obdaří majitele iOS a Androidu do konce roku.

Zásadní novinkou je pak oficiální podpora modifikací v PC verzi hry (možná až časem po vydání), ačkoli tvůrci zatím nemají jasno v jejich politice, co vše dovolí a co ne. Teprve musejí prozkoumat všechny technické aspekty tohoto kroku, ale cílem je, aby mody byly ke stažení zdarma.

FF15 na PC bude opravdový macek, zabere totiž 170 GB místa na vašem harddisku, což je snad novodobý rekord (UPDATE: později to bylo dementováno, šlo o chybu). Současnou (může se změnit) doporučenou sestavu tvoří GeForce 1080Ti, Intel i7 3,4 GHz nebo Ryzen 7 1700, 16 GB RAM, zvuk 5.1 či 7.1, 4K monitor (minimální sestava není známa). Pro efekt HDR10 je nutno mít nainstalovaný Windows 10 Creators Update. Jinak se počítá s podporou Nvidia Ansel a ShadowPlay.

Úpravou konfiguračních souborů jinak PC hru, z níž výše vidíte nové dvanáctiminutové video ve 4K, můžete klidně rozjet až v bláznivě vysokém rozlišení 8K - dalších pět obrázků:

Comments