If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno Final Fantasy 16 pro PS5

+ první drobky, zmatky okolo exkluzivity.

To, o čem jsme psali v neděli, se naplnilo.

Square Enix na PlayStation 5 Showcase potvrdili vznik Final Fantasy 16, zbrusu nového titulu slavné série akčních RPG.

Debutový trailer zachycuje jak bitvy, tak cutscény v reálném čase, prý jen zlomek toho, co je v tuto chvíli ze hry hotovo. Nyní je už v plné produkci (autoři se prý už naučili s benefity nové konzole) a cílí na vydání nejprve pro PS5 (neznámo kdy, původní slova o příštím roce byly vyvrácena, možná to bude až později).

Producentem je Naoki Yoshida (Final Fantasy XIV, Dragon Quest X), ředitelem tvůrců Hiroshi Takai podepsaný pod The Last Remnant či FFXIV 2.0. Pro oba to je srdcovka, takže nemusíme mít starost, že by snad vše bylo ve špatných rukou.

Chtějí prý nabídnout fanouškům zážitek, jaký dosud nezažili, co se týče příběhu a hratelnosti. Na detaily si ovšem musíme počkat do příštího roku.

Podobně jako u Demons Souls remake, i zde provázejí ohlášení zmatky okolo možné PC verze a délky exkluzivity. Původní trailer tvrdil, že jde o konzolovou exkluzivitu jen po určitou dobu, později ovšem japonský výrobce vše popřel: "Nemáme žádné další informace ohledně vydání FF16 na jiných platformách než PS5".

První oficiální obrázky:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments