If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Portal s RTX nabídne díky DLSS 3 až 2,8x výkonu. Bezplatné DLC vychází 8. prosince

+ videosrovnání od Nvidia.

Společnost NVIDIA odhalila podrobnosti o uvedení nové verze ikonické logické hry Portal od společnosti Valve s grafickými technologiemi, jako např. plný ray tracing, NVIDIA DLSS 3 nebo NVIDIA Reflex, které naplno využijí možnosti současné

Na Portal s RTX pracuje studio NVIDIA Lightspeed Studios a bude k dispozici jako bezplatné DLC pro stávající majitele Portalu 8. prosince 2022.

Portal s RTX demonstruje možnosti GeForce řady RTX 40 a také platformy NVIDIA RTX Remix umožňující přidávat podporu nových grafických technologií do starých her.

"Aktualizace tolika oblíbených her vyžaduje rovnováhu mezi použitím nových, špičkových technik a zároveň zachováním jejich původního ducha. Zkušenosti, které jsme v NVIDIA Lightspeed Studios získali při práci na RTX verzích známých titulů, jako jsou Minecraft a Quake II, daly společnosti Valve důvěru k tomu, aby nám svěřila implementaci moderních grafických technik do své legendární hry. A NVIDIA RTX Remix nám poskytla dokonalý nástroj pro splnění tohoto úkolu," říká John Spitzer, vedoucí Lightspeed Studios společnosti NVIDIA.

Vylepšení herní klasiky nabídne plný ray tracing, ručně vytvořené textury ve vysokém rozlišení založené na fyzikálních datech i vylepšené high-poly modely.

K dosažení nového vzhledu využívá Portal s RTX sadu náročných grafických technik. Dostatek výkonu pro ně zajistí NVIDIA DLSS 3, které umožňuje majitelům GeForce řady 40 získat více než 2,8násobný nárůst výkonu, díky čemuž je hra ve srovnání s nativním vykreslováním mnohem plynulejší a svižnější. Majitelé GeForce řady 30 mohou stále využít DLSS 2 pro dostatek výkonu k pohodlnému hraní.

Nové funkce budou majitelům GeForce RTX a původní hry Portal zpřístupněny prostřednictvím bezplatného DLC ve službě Steam 8. prosince, právě v době 15. výročí Portalu. Hráči mohou zjistit, zda je jejich PC na novinku připraveno v tabulce systémových specifikací na této stránce.

Pokračují také práce na zpřístupnění Portal s RTX pro GeForce NOW. Na oslavu uvedení hry Portal s RTX je je celá komunita zvána na launch party. Hráči se mohou připojit k živému vysílání společnosti NVIDIA na platformách Twitch, YouTube a Steam 6. prosince v 19.00 a podívat se do zákulisí tvorby a na nové scény. Těšit se mohou i na několik překvapení, giveaway klíčů na hru Portal nebo soutěž o GeForce RTX 4090 a GeForce RTX 4080!

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Portal 2

PS3, Xbox 360, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments