Skip to main content

Představení Days Gone, které nahrazuje The Last of Us 2

Proti zombíkům v divočině.

V kuloárech se šeptá o tom, že tohle možná mělo původně být The Last of Us 2 - ostatně pochází to od studia Bend, kterému předtím Naughty Dog svěřili odbočku Uncharted (Golden Abyss) - ale nakonec se z toho přeci jen vyklubala samostatná hra. Nová značka a PS4 exkluzivita, která má s hitem s Joelem a Ellie až nápadně hodně příbuzného.

Watch on YouTube

Považte sami: Days Gone je postapokalyptickou survival third-person akcí, která se odehrává v otevřeném světě divočiny na americkém severozápadě. Hrdinou je Deacon St. John prchající před globální epidemií, která zdecimovala celý svět a trasformovala dva miliony lidí v zombíky. Přeživší mají problém se zásobami a násilnosti jsou tady na denním pořádku. Náš motorkář a lovec odměn si s tím ale umí poradit díky zkušenostem získaným z motocyklového gangu.

Náplní hry má být vypořádání se se složitými podmínkami k životu, láska, přátelství, pomsta a zoufalství. Naděje však umírá poslední. Budete prozkoumávat nebezpečné lokality, hory, jeskyně, doly či údolí řek, kde potkáte dotěrné nepřátele s dynamickou umělou inteligencí.

Abyste je zabili, musíte si vyrobit vlastní zbraně a nástroje, v čemž pomůže prohledání každého odstaveného auta či budovy (do všech prý půjde vstoupit). Záležet má jen na vás, jakým stylem budete hrát a bojovat, co třeba nastražit improvizované pasti na hordu zombíků nebo pronásledovat jiného bikera?

Podobnost se State of Decay, H1Z1 či DayZ podtrhnou realistické efekty počasí (déšť, sníh, vítr) a střídání denní doby ovlivňující hratelnost. Vše bude pohánět modifikovaný Unreal Engine 4, v němž je veškeré nasvícení v reálném čase a reaguje dynamicky. Datum vydání bohužel Sony nesděila, ale na letošní Vánoce či zimu to rozhodně nevypadá.

Watch on YouTube

Read this next