Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Days Gone údajně špicluje, co při hraní děláte na počítači

Kaňka na kráse?

Už se skoro zdálo, že počítačová konverze dva roky staré PS4 exkluzivity bude perfektním příkladem, jak se to má dělat. Stala se hned nejprodávanějším titulem v globálním žebříčku Steamu, neprovázely to tentokrát žádné technické potíže (na rozdíl od minule u Horizon Zero Dawn) a recenze hýřily nadšením.

Analytici se tak předháněli v predikcích, kterak to Sony vezme jako modelový návod pro budoucí porty jiných svých her z PlayStation, které nepochybně jednoho dne přijdou.

Jenže to by se nesměla objevit tato kauza, o které reportují na indickém IGN, hovořící o "noční můře týkající se soukromí".

Ačkoli je potřeba ji brát s rezervou, jelikož čerpá pouze z jedné uživatelské recenze na Steamu, zatím nic potvrzeného či široce rozšířeného.

Days Gone na PC prý neustále sleduje, jaké klávesy mačkáte a co děláte na svém počítači, když hra běží. Vedle toho má sbírat výpisy z vašich adresářů a odesílat vše přes internet výrobci do studia Bend.

Watch on YouTube

Sice existují metody, jak tomu zabránit, například zablokovat hru na firewallu, aby nemohla sesbírané věci odesílat na servery, ale málokdo s tím asi bude chtít laborovat a může tím přijít o některé funkce.

Vývojáři ze Sony Bend údajně vše obhajují tím, že tato opatření mají zabránit použití hacků a cheatů. Někteří hráči s tím ale nemají souhlasit, když se jedná o ryze singleplayerový titul, kde nelze naštvat soupeře na druhé straně.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Days Gone

PS4, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments