Skip to main content

Nestěžujte si, že nebude Days Gone 2, pokud nekupujete za plnou cenu

Výzva od šéfa tvůrců jedničky.

Poutavý "příběh" o tom, proč nebyla schválena příprava Days Gone 2, neskončil.

Sony sice na jedničce neprodělala a další hezké peníze ji nepochybně vynese brzký PC port, ale absence pokračování tohoto motorkářského dobrodružství stále vyvolává vášně. A některé věci se musí těm méně chápavým vysvětovat polopaticky.

Jako to o víkendu musel učinit ředitel tvůrců prvního Days Gone, John Garvin ze Sony Bend, v podcastu Davida Gaffeho:

"Někoho to možná naštve, ale část posluchačů by mohl můj názor zaujmout - Pokud máte nějakou hru rádi, kupte si ji sakra za plnou cenu. Nesčetněkrát jsem někde zahlédl, jak se nějací hráči chlubili, že si Days Gone pořídili ve slevě nebo zdarma rozdávané na PS Plus. Ale prostě si nemůžete stěžovat, že nějaká hra nebude mít pokračování, pokud jste si ji nepořídili hned v době vydání."

Vývojář doplnil, že zatímco God of War se hned v moment vydání prodaly miliony kusů (naposledy bylo dle úniků na zhruba 20 milionech kusů), tak o Days Gone se to bohužel říct nedá.

Špatnou zkušenost měl Garvin i dříve se Syphon Filter: Dark Mirror na PSP, kde prý Sony zaspala ohledně pirátství, takže ji museli ukazovat torrenty se zhruba 200 tisíci downloady, které de facto šly z kapsy tvůrců.

Pro Sony je prý nesmírně důležité průměrné hodnocení na Metacritic: "Jestliže jste kreativním ředitelem nějaké série a ta tam má průměr pod 70 procenty, značí to, že v této pozici dlouho nezůstanete".

Petice za Days Gone 2 na Change.org má již téměř 50 tisíc podpisů. Přesvědčí někoho ze šéfů ze Sony Worldwide Studios ke změně stanoviska...?

Read this next