Skip to main content

Příští čtvrtek začne xboxový nextgen a spatříme první hry

Jen ty od partnerů Microsoftu.

Konečně nastane ten moment, o kterém všichni mluvili či ho naznačovali. A zároveň snad ustanou poněkud únavné náznaky a vábení na toto téma.

Microsoft si pohlídal, aby byl opravdu tím prvním, kdo předvede hry určené hlavně pro příští generaci konzolí, tedy na Xbox Series X, když PS5 hry neuvidíme dříve než začátkem června.

Už dávno usoudil, že měsíční náskok před klasickým obdobím výstavy E3 by měl stačit, a tak jako den D stanovil příští čtvrtek, 7. května, v 17 hodin středoevropského času.

Právě v tu dobu proběhne vysílání pořadu Inside Xbox, kde budeme mít první příležitost podívat se na nextgen hratelnost chystaných trháků pro letošní podzim, které vyjdou určitě pro Xbox Series X (ale některé z nich budou multiplatformní).

UPDATE - Aaron Greenberg upřesnil, že půjde o hry od partnerů Microsoftu, jako je ta debutová ukázka z hraní Assassins Creed Valhalla (dnešní preview). O které přesně půjde, zůstává záhadou, vyloučeny nejsou třeba Cyberpunk 2077, Watch Dogs Legion či Dying Light 2. Oproti tomu Xbox One / PC exkluzivity přímo od Xbox Game Studios, jako je Forza, Fable či Halo Infinite, nám dle jeho slov předvedou až někdy v létě, prý na tom teď tvrdě pracují.

Spekulací na toto téma jsme tu měly spoustu: Příští Forza Motorsport má být rebootem s rally + oživení Perfect Dark nebo Prý se blíží vzrušující odhalení her pro Xbox Series X.

Read this next