If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Průměr 93 procent pro God of War PC a videosrovnání na Ultra s PS5 verzí

Chvála ze všech stran.

Prakticky každá recenze, co vyšla včera v podvečer - včetně té naší od Milana Bergmana - hýří nadšením.

Ve výsledku to zařídilo neuvěřitelné průměrné hodnocení God of War PC na Metacritic, které se usadilo na 93 procentech.

Zdá se, že tato konverze severské akční adventury od studia Sony Santa Monica se velmi vydařila a bude zajímavé sledovat, jak se bude od zítřka prodávat (konzolovka z roku 2018 je na více než 20 milionech kusů). To pak zásadně ovlivní budoucnost dalších obdobných portů z PlayStation na počítače.

K oficiálnímu odemčení hry pro veřejnost na Steamu dojde 14. ledna 2022 přesně v 17 hodin středoevropského času. Ze Steamu je už dostupný pre-load, z Epic Games Store nikoli. Některé zdroje hovoří o 70 GB, jiné zase o downloadu 34 GB (PS4 verze měla 45 GB).

GameSpot připravil videosrovnání hry na PS5 a nové PC verze, kde si všimněte zejména lepšího stínování či efektu ambient occlusion. Dostáváme prý optimalizovaný, výborný zážitek.

Podle některých odborníků jinak nebylo možné z počítačového portu vymáčknout více než to, co zde vidíme - pokud výrobce nechtěl investovat do předělání většiny grafických podkladů, což by bylo pracné, drahé i časově náročné.

Níže další materiály z PC verze ze světa - úvodních 15 minut, nativní 4K na Ultra s DLSS či chod v ultraširokém rozlišení 21:9.

Tagged With

Comments