If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč autoři Uncharted 3 nedělají na hrách pro VITA?

"Na velkých konzolích jsme lepší."

Studio Naughty Dog, které stojí za sérií Uncharted, oficiálně potvrdilo, že nedělají na žádné hře pro platformu VITA.

Guy Longsworth, viceprezident marketingu Playstationu, totiž v rozhovoru pro GameTrailers TV naznačil, že na hrách pro VITA budou dělat i velká vývojářská studia patřící pod Sony. Moderátor Geoff Keighley se ho zeptal, zda na hrách pro toto zařízení budou dělat i interní studia jako Media Molecule, Guerrilla, Sony Santa Monica nebo Naughty Dog. "Ano, určitě budou. Uvidíte hry od všech našich studií," řekl na to Guy Longsworth.

V podstatě řekl, že na VITA hrách budou dělat také Naughty Dog, ale když se Eurogamer vývojářského studia zeptal, dostalo se nám negativní odpovědi.

"Nepracujeme na ničem pro VITA," řekl Arne Meyer. "Nemůžu říct, že k tomu určitě nikdy nedojde, ale nemáme to zatím v plánu. Na konzolích jsme zatím nejlepší."

Své zkušenosti a schopnosti uplatňují na klasických konzolích. "Také na nich chceme posouvat limity zdrojů a paměti pomocí naší propracované technologie a enginu." Nejenže Uncharted pro PS VITA nedělalo Naughty Dog, ale také Jak & Daxter: The Last Frontier pro PSP nechali udělat externí studio.

"Jelikož jsme zatím nikdy žádnou handheld hru nedělali, asi není příliš překvapením, že ani na žádné nepracujeme," dodal.

Představujeme ovládání Uncharted na VITA
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments