Skip to main content

Vita hry souběžně na PSN i v obchodu

Ale mají stát stejně jako ty na PS3.

Sony se u nadcházejícího uvedení handheldu PlayStation Vita (Japonsko před Vánocemi, Evropa/USA v zimě 2012) poučila z PS3. Na rozdíl od ní bude vývojářům na Vitu stačit odevzdat hru Sony v jednom formátu, který se pak použije jak pro krabicovou verzi, tak pro digitální distribuci. Ulehčí to celý proces.

Na konferenci GDC Online jste také byli ujištěni, že podpora PlayStation Network z Vity bude fungovat hned od startu (oproti Nintendu 3DS) a že všechny hry budou vycházet do obchodů i digitálně ve stejnou chvíli. Přes 3G síť operátora půjde stáhnout maximálně 20 MB, přes Wi-Fi to bude neomezené.

Oficiálně nepotvrzeny zatím zůstávají ceny her. Japonský magazín Dengeki PlayStation tento týden přišel se zprávou, podle které mají být digitální verze o 20 procent levnější. Ale to může být způsobeno pouze srovnáváním s maloobchodní doporučenou cenou krabicovky, kterou stejně málokdo dodržuje.

Horší věc je, že hry pro Vitu, jako nejnadějnější Uncharted: Golden Abyss, údajně mají v Japonsku stát v přepočtu okolo 60-80 dolarů, což je shodná cenová hladina jako "velké" Uncharted 3 pro PlayStation 3. Sony za to už byla kritizována, protože podle názoru některých lidí mají být handheldové hry zákonnitě o něco levnější, ale je pravda, že Golden Abyss pro Vitu bude trochu jiná liga než ty párdolarové tituly na iPhone/iPad, i jiná liga než desetidolarové Infinity Blade od Epicu. Sony zatím oficiální ceny neohlásila.

Starší video z Uncharted na Vitě

Read this next