If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První věrohodné detaily o Grand Theft Auto 6

Několik překvapení i potvrzení.

Na rozdíl od těch všech mnoha dřívějších spekulací pochází tato od velmi renomovaného zdroje, kterým je známý redaktor Jason Schreier z Bloombergu.

Informace posbíral od více než dvaceti současných či bývalých zaměstnanců Rockstaru. Hra tak konečně začíná nabírat reálné obrysy.

Grand Theft Auto 6 poprvé v této sérii nabídne ženskou ovladatelnou hrdinku. Pochází z Latinské Ameriky a bude tvořit duo hlavních postav, které se inspirovaly Bonnie a Clyde.

Pracovním názvem hry je skutečně Project Americas, jak se šušká už několik let.

Hlavním dějištěm GTA6 má být fiktivní verze Miami a okolní oblasti. Postupem času se hra bude rozvíjet a budou do ní přidána další města. Inspirace se čerpala ze Severní a také Jižní Ameriky, která původně měla být ve hře též, ale nakonec se usoudilo, že to je příliš přehnaný rozsah a zůstalo se jen u toho Miami coby základu.

I bez Jižní Ameriky už ale je současný otevřený svět velmi rozlehlý a bude v něm mnohem více interiérů než v minulých dílech série.

Vydání GTA6 je prý zhruba dva roky daleko, čili měla by vyjít někdy na podzim roku 2024. Takové alespoň mají být plány vydavatele Take 2 podle analytiků, avšak někteří vývojáři jsou vůči tomu skeptičtí a vidí to spíš na později.

Výroba hry prý odsýpá pomaleji, než se zamýšlelo. A to jednak kvůli pandemii covidu, tak kvůli proměně fungování studia Rockstar, aby se předešlo hektickému finišování, přepracování zaměstnanců a jejich šikaně. GTA6 má být také kulturně citlivější, bez nějakých kontroverzních vtipů a narážek na stereotypy či menšiny.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments