If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 hry na PlayStation Plus stále neumí DLC. A co offline hraní a trofeje v klasikách?

Dodatky k rebootu služby.

Jak jsme již psali, ve vybraných zemích Asie už proběhl restart inovované podoby PlayStation Plus, s čímž se pojí pár dozvuků. Čili informace, které se dosud nevěděly nebo nebyly oficiálně komunikovány, ale stojí za to je vědět před červnovým rebootem služby u nás.

Předně Sony potvrdila, že jakékoli PS3 či streamované hry na PS Plus stále nebudou podporovat DLC ani jakákoli rozšíření. Oproti tomu PS4 hry, které lze streamovat, mohou být staženy na lokální konzoli a tím pádem si budou s datadisky rozumět.

Čeho se to přesně týká? Několika DLC epizod do Asura’s Wrath, balíčku Revelations do Castlevania: Lords of Shadow 2 a nějaké té kosmetiky, Crash Commando Heist Map Pack, Enslaved: Odyssey to the West a jeho singleplayerového DLC Pigsy’s Perfect 10, Lost Planet 2 dodatečných map, přídavků s dalšími tratěmi a auty do MotorStorm Apocalypse, Resistance 3 Brutality Pack DLC a dodatečných zvířat do Tokyo Jungle.

Sony dále potvrdila, že stáhnutelné plné hry z PS Plus bude možné na úrovních Extra a Premium spustit i offline, tedy bez připojení k internetu, což je určitě vítané. Nicméně aspoň jednou týdně budete muset online ověřit, že máte stále platné předplatné služby! Úrovně Essential se to týkat nebude, tam připojení potřeba stále bude. Pokud některá z her na PS Plus už byla dříve nabízena v rámci měsíčního nášupu plných her, tak tam se nic nezmění a stále zůstanou ve vaší knihovně, uvádí FAQ.

Dozvěděli jsme se také, jak to bude s podporou trofejí v klasických hrách z PS1, PS2 a PSP na novém PS Plus. Odpovědí je, že tam v drtivé většině nebudou, protože jejich přidání záleží čistě na vývojářích, což znamená extra práci navíc, která se dnes po letech už nemůže vyplatit.

Trofeje najdete jen v těchto hrách na asijském PS Plus - Ape Escape, Hot Shots Golf, Intelligent Qube, Syphon Filter a Wild Arms - jak vyplynulo ze zveřejněného seznamu. Trofeje jsou také v Disney PIXAR Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue, Echochrome, Jumping Flash!, Mr. Driller, Oddworld: Abe’s Oddysee, Tekken 2, Worms Armageddon a Worms World Party.

Napříč všemi třemi úrovněmi PS Plus bude celkem zhruba 700 her. Zvláštní je, že v Koreji a Malaysii to je pouze asi 340 her, pokud počítáte PS4 a PS5 verze toho samého zvlášť. Ale dá se předpokládat, že do černového restartu v Evropě dojde k rozšíření počtu her.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Resistance 3

PS3

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments