Skip to main content

Reportáže z párty ke Gears of War 3 a Resistance 3

Ty úplatky novinářům na lodi i v uniformách v bahně.

Dvojice konzolových exkluzivit roku z žánru stříleček si žádala i dvojici tématických slavnostních akcí, které připomínaly jejich nadcházející vydání. Předešlou středu to byl Microsoft (v ČR zastoupen agenturou AMI) s jeho Gears of War 3, ještě o týden dříve zase Sony s Resistance 3. Trojky letos táhnou. Ačkoliv obě hry jsou již venku, jejich jména stále letí, a tak není od věci se k nim vrátit i v trochu jiném, "lidštějším" slova smyslu.

Gears párty nás zavedla na "loď" ve Freestyle Parku Modřany, jejíž skrytá lokace chvilku unikala i kovaným Pražákům. Po příjezdu šel každý povinně před fotografa, od nějž vyfasoval věrohodnou kopii ikonického Lanceru, byť už trochu zakrváceného. Ale tady se není čemu divit, replika je frekventně používána už od prvních Gearsů. Nekompromisní pózu kolegy Petra Ciesarika jsem se snažil odlehčit imitací fotky Cliffa Blezsinskiho z jeho blogu (viz galerie níže), ale protože CliffyB mi ji ani neretweetnul, zřejmě se moc nepovedla. Nebo mu příliš srazila ego, také možnost.

Ještě než se rozjela klasická párty s rautem, využili jsme s Petrem možnosti zahrát si Gearsy ve 3D, z čehož se vyklubalo menší zklamání (jinak je hra famózní, ale to už víte z devítkové recenze). Buď to bylo celé nějak špatně zapojené, nebo třetí rozměr skutečně ze hry, obrazně řečeno, vykousne polovinu polygonů a vše je pak abnormálně kostičkované. I s ostatními novináři jsme se shodli, že třetí rozměr v této podobě hře nic nepřidává.

S již nacpaným žaludkem a chuťovými buňkami nažhavenými na tématický dort jsme loď ještě na chvíli opustili a zúčastnili se soutěže ve střelbě z airsoftové pušky. Petr si vystřílel krásné třetí místo, já... já měl určitě prostě jen špatně seřízenou zbraň a vítězovi jsem tak jeho překrásnou Epic edici hry mohl jenom tiše závidět.

Ani našlapanější párty k uvedení Resistance 3 se začátkem měsíce neobešla bez airsoftu, ale tam jsme si ho dokonce i naostro zahráli. Sony totiž přichystala parádní akci na tankodromu v Milovicích, kde jsme se všichni povinně převlékli do uniforem, nasadili brýle, vyfasovali repliky AK-47, absolvovali krátkou instruktáž a pak se hodinu naháněli v lese. Novináři vs. prodejci. Nepamatuji herní akci, kde bych se takhle zašpinil a zapotil!

A také zamokřil. Za to už ale nemohl airsoft, nýbrž projížďka v BVP (bojové vozidlo pěchoty) v notně divokém terénu. Nejeden si z výletu odvezl pár modřin a následující výjezd na kulometem osazené korbě Humveeho tak najednou působil jako pohodový balzám na duši. Za šera jsme ještě absolvovali odlehčenou honičku na čtyřkolkách a už za úplné tmy jsme si zastříleli ze vzduchovky, jejíž zvětšovací hledí mi rozseklo čelo. Ze všech těch her jsem jaksi nikdy nevyčetl, že oko se nemá k puškohledu přikládat jako k dalekohledu. A pak že je ArmA realistická...

S talířem plného guláše a už zpátky ve vlastním oblečení jsme absolvovali přednášku Ivana Bradáče - v ČR právoplatně přezdívaného "Pan Playstation" - o sedmičkové Resistance 3 i konzoli PS3 obecně. Posledním, a pro mě osobně vrcholným bodem programu byla názorná (a zatraceně atraktivní) demonstrace od chlapíka, který provozuje údajně jedinou českou žoldnéřskou agenturu (něco na způsob americké Blackwater).

Mluvil o práci obecně, o podmínkách na misích, o konkrétních taktikách a my hltali každé jeho slovo. I kdyby pravdivá byla jen polovina, pořád to stálo za to. Nějaká videa nejen s ním natočili kolegové z Dálného východu na Gameswebu, z nichž však se staženým ocasem vystřihli můj srdečný pozdrav všem slovenským čtenářům Eurogameru. Takže: Zdravím vás, bratia!

Read this next