Skip to main content

Pětice nových světů pro Minecraft s RTX bez placení

Výběr toho nej od komunity.

Společnost NVIDIA spolupracovala se známými tvůrci z Minecraft komunity na tvorbě nových světů do betaverze Minecraft s RTX pro Windows 10. Hráčům jsou opět dostupné zdarma. Pětice nových světů je od minulých dnů k dispozici v rámci Minecraft Marketplace:

Hilltop Lifestyle RTX od PearlescentMoon - Nové dílo od tvůrců Color, Light and Shadow RTX. Hilltop Lifestyle RTX je založeno na přežití v nové venkovní mapě využívající mnoho konceptů, vylepšení a funkcí demonstrovaných již v předchozí ukázce možností ray tracingu a fyzikálně založených textur. V novém světě hráči prozkoumají krásný ostrov Hilltop Lifestyle a ve vesnici inspirované italským venkovem se naučí žít ze zdrojů, které nabízí příroda okolo.

Egg Hunt od Feed the Beast - Nová samostatná minihra je zasazena hluboko pod zem. Odehrává se v tajemné jeskyni plné hádanek, pastí, tajemství a zábavných výzev. Cílem dvou herních režimů je najít skrytá vejce v nejrychlejším možném čase.

Medieval RTX od Aurelien_Sama - Idylická středověká vesnice pod starou zříceninou je základem této „survival spawn" mapy. Jakmile se ale hráč pokochá „god-rays" paprsky zapadajícího slunce a stíny se začnou prodlužovat, musí se připravit na nebezpečí, které v nich číhá.

The Dark Village RTX od Wyld - další „survival spawn" mapa je zasazena do opuštěné vesnice hluboko v zarostlém lese, kde tiše stojí dávno zapomenuté podobizny zmizelých. Pod touto vesnicí leží říše skrytých hrůz. Hráči budou procházet questem, řešit při tom interaktivní hádanky a objevovat tajemství. Atmosféru pomohou dotvořit bohaté stíny vykreslované pomocí ray-tracingu.

Observer RTX od IamSp00n - „Adventure" mapa v podzemním světě, v níž hráči prozkoumají nově objevené prostředí a odkryjí záhady krypty, ve které jsou uvězněni. Během hraní postupně odhalí osud původních obyvatel Observeru.

Jak asi víte, minulý měsíc vydaly společnosti NVIDIA, Microsoft Studios a Mojang Minecraft s RTX pro systém Windows 10 Bedrock Edition jako beta verzi. Spolu s tím bylo do hry také přidáno šest RTX světů. Minecraft s RTX nabízí pokročilou formu ray tracingu známou jako path tracing, nové fyzikálně založené materiály a NVIDIA DLSS 2.0. Kombinace těchto technologií umožňuje představit Minecraft, nejprodávanější videohru na světě, v moderním a skvěle vypadajícím grafickém hávu.

NVIDIA do tvorby nových světů zapojila několik známých členu tvůrčí komunity:

PearlescentMoon - australská hráčka Minecraftu s vášní pro budování. Je hrdým členem Grianovy skupiny. PearlescentMoon pro svou schopnost vytvářet komplexní herní světy získala širokou základnu online příznivců. Své umění sdílí na YouTube kanálu PearlescentMoon, který má v současné době přibližně 90 000 odběratelů. Je také autorkou Color, Light a Shadow RTX.

Feed The Beast Crew - Feed the Beast je sbírka modpacků pro Minecraft navržených k jeho vylepšení. Poskytuje snadný způsob, jak hru modifikovat bez nutnosti manuálně instalovat každý mod. Po úspěchu projektu vytvořili jeho autoři tým The Feed The Beast specializující se na tvorbu map s unikátními výzvami.

Aurelien_Sama - belgický Youtuber a hráč, který se specializuje na Minecraft. Aurelien Samain se zaměřuje na terraforming a architekturu umožňující mix zábavného minecraftingu s navrhováním a stavbou objektů.

Wyld - dlouholetý Minecraft moderátor a streamer z Austrálie je bývalým vývojářem Feed The Beast Modpack a aktuálně aktivním streamerem na platformě Twitch. Je známý pro svou sérii modpacků Ultra Hard Survival.

IAmSp00n - Twitch partner a tvůrce obsahu pocházející z USA. Do tvorby modů pro Minecraft se zapojuje již několik let. Nedávno vyvinul Spectator Interactive Mode umožňující účast Minecraft komunity na streamování.

Read this next