If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Recenze Soulstice dopadly výborně, s průměrným hodnocením 76 procent

Souhrn + 2. nejprodávanější hra na Steamu.

Na to, že to je prvotina italského studia Reply Game, mohou být navýsost spokojeni. Aneb slova vydavatele Modus Games z jara 2021, že mají talent, ambice a jsou schopni prorazit s novou značkou, nebyla jen plácáním do větru.

Včera vydané Soulstice pro PC, PS5 a Xbox Series - u nás navíc nechybí čeština - totiž boduje na všech frontách. Jednak se stalo druhou nejprodávanější hrou na Steamu, ale hlavně sklidilo pochvalné recenze v médiích.

"Děkujeme všem za důvěru a podporu, je nám ctí. Věříme, že v tomto budeme pokračovat a nabídneme vám co nejlepší zážitek," uvedli na oficiálním Twitteru.

Verze hry pro Xbox Series má aktuálně na Metacritic průměrné hodnocení 76 procent a pro PS5 činí 74 procent (na PC o pár bodíků méně).

Italské IGN se známkou 9/10 říká, že Soulstice má plný nárok soupeřit s titány žánru hack and slash jako DMC či Bayonetta. Příběh je prý dobře napsán a doprovází vícevrstvou hratelnost. Dějiště i postupný pokrok mají dávat smysl a dokáží vás přesvědčit.

ScreenRant se 4,5/5 ocenili dechberoucí umělecký design světa i výzbroje. Hra má být pořádnou výzvou, ale pořád zůstává férové. Zvládnutí každého boje je prý odměňující a žene vás dál k příštímu soupeři.

Wccftech dali 7,5/10 kvůli špatné kameře a frustrujícím barevným nepřátelům. Jinak to je prý nejlepší kousek v dané oblasti od Devil May Cry 5. Zasazení hry se dle nich povedlo a akční hratelnost je kompetentní, ačkoli by možná neškodilo zvolit jiná designová řešení.

Nejnižší známku dal asi GamesRadar s 2/5, protože se nelíbily trable s kamerou v labyrintu, neviditelné zdi, že se nedá na některých místech skákat či celkový dojem umělosti. Problémem má být i to, že některé prvky jsou výslovnou kopií toho samého z Bayonetta.

Hardcore Gamer to ale jako zásadn potíž nevidí a dal 3,5/5. Soulstice prý neskrývá, kde se inspirovalo, a navíc přidává unikátní mechanismy při využití jednotlivých schopností. Ovládání však může být občas chaotické a zvrtne se ve zběsilé mačkání všeho možného. I tak ovšem jde o zábavnou rubačku, kterou si zapamatujete na dlouhou dobu díky novinkám v boji.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Soulstice

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments