Skip to main content

Recenze XCOM: Enemy Unknown už příští úterý

Naopak ta Dishonored nikde hned tak nebude.

Díky spolupráci s Cenegou Czech a Take Two Interactive můžeme oznámit, kdy publikujeme verdikt nad očekávanou sci-fi strategií XCOM, která kráčí ve šlápějích legendárního tahového UFO od Microprose. Recenzi remaku Enemy Unknown si na českém Eurogameru přečtete už příští úterý, 9. října, v 6 hodin ráno, tedy několik dnů před uvedením na trh koncem příštího týdne.

Prakticky každý, kdo si zkousil demo nebo novinářskou preview-verzi, na nový XCOM pěl chválu a hovořil o nesmírné chytlavosti - viz i naše dojmy nebo komentované videodojmy - takže jsme zvědavi, jestli se to podaří udržet i plné verzi o velikosti 13 GB. Hra navíc dostane dodatečnou neoficiální češtinu.

Videodojmy z XCOMu

Co naopak hned tak nezhodnotíme, je FPS s nadpřirozenými vlastnostmi jménem Dishonored. Ačkoli přední zahraniční média už teď hrají plnou verzi a přinesou její recenzi již v pondělí 8.10., pro Českou republiku u Bethesdy platí jiná pravidla. Všem domácím médiím proto poskytne hru až začátkem příštího týdne, včetně těch papírových, které tím asi nejsou moc potěšeny, protože jim recenze tím pádem spadne až do listopadových čísel.

Každopádně Eurogamer měl to štěstí, že si Dishonored mohl neomezeně zahrát každý den na veletrhu EG Expo minulý týden v Londýně, stejně jako absolvovat dvě různé verze přednášek tvůrců se čtyřmi alternativními průchody, z čehož přineseme v příštích dnech několik článků.

Read this next