Skip to main content

Returnal asi míří na PC a Sony čeká z této platformy čtyřikrát větší tržby

Dva nálezy.

Sci-fi akce z loňského jara, která byla PS5 exkluzivitou, zřejmě míří na počítače.

Returnal, které vyhrálo ocenění pro Hru roku na BAFTA a Sony ho nazvalo megahitem, dle všeho bude mít zanedlouho PC verzi.

Vyplývá to z nálezu na SteamDB, kde je v databázi jakýsi projekt Oregon. Jsou tam odkazy na rogue-like, sci-fi a bullet hell, což směřuje k dílu studia Housemarque o časové smyčce na nebezpečné planetě Atropos i k Tower of Sisyphus.

Navíc zdroje VGC prý už dokonce měly možnost vidět záběry z Returnal běžícího na PC, takže se port začíná vnímat jako hotová věc.

Zajímavé v tomto směru je, že Sony předpokládá z PC verzí v tomto fiskálním roce téměř čtyřikrát větší tržby (300 milionu dolarů) oproti tomu předešlému (80 milionů dolarů). Uvedla to v grafu v poslední prezentaci pro investory. Čili v období mezi současností až březnem 2023 by měla vydat hodně PC konverzí, aby tento odvážný cíl dokázala splnit.

Otázkou je, jaké PC tituly ji to mají zařídit - samotné Uncharted začátkem léta (nebo dozvuky odbytu God of War PC) na to očividně stačit nebude.

Z dřívějšího úniku od Nvidia se počítalo s PC konverzemi Sackboy a Ghost of Tsushima. V úvahu dále připadají PC porty třeba Bloodborne, Demons Souls či Spider-Mana.

Read this next