Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Returnal vyhrálo ocenění pro Hru roku na BAFTA

+ bude na PS Plus.

Finská vývojářská škola si může gratulovat. Tamní studio Housemarque totiž získalo hlavní ocenění na prestižním vyhlašování toho nejlepšího za minulý rok.

Loni na jaře vypuštěná PS5 exkluzivita Returnal se stala celkově nejlepší hrou roku 2021 na BAFTA.

Vedle toho tato sci-fi akce o časové smyčce na cizácké planetě vyhrála v kategoriích pro nejlepší hudbu a zvuk, herečka Jane Perry zase zvítězila v kategorii za herecký výkon pro hlavní postavu. Oproti tomu za animace a technický pokrok bylo oceněno Ratchet and Clank, další PS5 exkluzivita.

Ilari Kuittinen, šéf finského studia je rád, že Returnal bude v dohledné době přidáno na předplatné PlayStation Plus, ačkoli není jasné, zda do té knihovny plných her na vyšším stupni, nebo do základní verze služby jako plná hra v květnu: "Jak známo, je na něm hodně uživatelů, a tak doufáme, že si tam hra najde nové publikum."

Zdůraznil, že ve hře nejsou žádné mikrotransakce ani jiné skryté platby. A poděkoval Sony, že hru zafinancovala a že ji věřila, ačkoli tvorba trvala pět let.

V Returnal se prý hlavně snažili v první řadě o vyladění herních mechanismů a zkomponování vyprávění nelinárního příběhu do základního jádra celého zážitku.

"Určitě bychom rádi v tomto směru podnikli něco dalšího. Mám pocit, že s Returnal jsme narazili na něco unikátního a vzrušujícího. Určitě toho je ještě hodně k prozkoumání," utrousil hlavní designér Eevi Korhonen pro Eurogamer, aniž by přímo potvrdil pokračování.

Read this next