If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Roller Champions klepou na dveře

Video s obhlídkou hry a filmeček.

Už před dlouhou dobou ohlášená Free-2-Play hra, se kterou chtěl UbiSoft konkurovat Rocket Arena, se konečně dočká ostrého startu, připomíná nový sestřih z hraní výše i renderovaný filmeček níže.

Arénové soutěžení s bruslemi v Roller Champions bude k dispozici již za pár dnů, 25. května. Půjde o PS4 verzi, která bude moci být rozjeta i na PS5 přes režim zpětné kompatibility, vedle dalších platforem.

Kreativní ředitel Gauthier Malou, který se předtím ve firmě staral o mobilní hry zdarma a sledoval trendy, na PS Blogu objasnil základní herní principy i designová rozhodnutí pro hratelnost:

"Streameři jsou dnes něco jako římský císař, který musel zabavit davy. Čím zábavnější je sledovat hru, tím více diváků požádá streamera, aby si ji zahrál znovu. Touží totiž vidět klasické gladiátory s mečem znovu".

Tvůrci ovšem chtěli uchopit myšlenku unikátní cestou a v tom jim pomohla inspirace jejich oblíbeným filmem Rollerball ze 70. let.

Podle nich to bude ultra moderní, totálně unikátní sport, který kombinuje fotbal, basketball a derby, aniž by tam byly jakékoli zbraně, auta či speciální síly.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Roller Champions

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments