If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozejděte se, tady není nic k vidění. Oznámení k God of War Ragnarok padlo a rozjelo se obtěžování tvůrců

+ aktualizace stavu od insidera.

Na Sony se snesla nepříjemná kauza, za kterou prakticky nemohla, vznikla totiž bez jejího přičinění, ale nějak se zvrtla.

Začalo to tím, že insider sliboval nějaké odkrytí na 30. června. Jenže už ten den se vědělo, že k ničemu nedojde.

Fanoušci a čekatelé na tuto PlayStation exkluzivitu tedy začali být naštvaní, že v něco doufali a ono to nenastalo, přestože Sony nic oficiálně neavizovala a je v tom nevinně.

Autor původního úniku se pak vyjádřil v tom smyslu, že zřejmě hra ještě není připravena k představení a že má o ní obavy, i o stihnutí letošního roku. Podle něj jsme se na den rozdávání vysvědčení měli dozvědět přesné datum vydání a také o sběratelské edici.

Rozzuření fandové série God of War následně začali obtěžovat vývojáře ze Sony Santa Monica, posílat jim obrázky přirození či nadávky, což někteří z nich veřejně odsoudili, že to je naprosto nepřijatelné.

Rozčarování nad tím vyjádřil i Cory Barlog, šéf tvůrců, který požádal o respekt. Celé to pak vyústilo v oficiální stanovisko od studia, kde se píše toto:

"Každý zaměstnanec v Santa Monica pracuje na vytvoření co nejlepší hry, na kterou budeme pyšní, až vyjde. Fanoušci nás inspirují a chápeme jejich vášeň pro více informací. Ale tato vášeň by neměla být toxická a neměla by nikoho urážet. Pojďme oslavit naší komunitu tím, že se budeme všichni vzájemně respektovat".

Redaktor z Bloombergu, Jason Schreier, pak do fóra ResetEra nahodil nová zjištění o Ragnarok:

"Mohu potvrdit, že se na čtvrtek plánovalo oznámení data vydání a start předobjednávek. Ale pak z toho někdy v předešlém týdnu sešlo. Spekuluje se, že to může být kvůli americké kauze se zákazem potratů. Sony se snažila termín tak utajit, že ho neznali ani zaměstnanci studia. V tuto chvíli platí, že se počítá s listopadovým vydáním. Podle lidí, kteří na hře pracují, je obrovská a jsou z ní nadšeni".

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments