If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Saints Row The Third PC s podporou DirectX 11

HW nároky pro co-op jsou vyšší než u singlu.

Pokud bychom měli vybrat předvánoční hru, o které se v natřískané sezoně mluví zdaleka nejméně, bylo by to Saints Row The Third. A po středečním traileru GTA V po něm asi neštěkne ani pes (jeho načasování proti hlavnímu klonu jistě není pouhá náhoda).

Nicméně THQ se snaží vetřít do přízně hráčů nejen ulítlostí hry, trochu jiným přístupem k marketingu nebo souběžným uvedením PC verze, ale i jejími speciálními vychytávkami.

Hráči třetího Saints Row na počítači dostanou (trochu nečekaně u takové akce v otevřeném městě) podporu DirectX 11 (vedle DX9 a DX10) se speciálními grafickými efekty typu: advanced depth of field, ambient occlusion quality, zrcadlením atd. Myslet by se mělo i na AMD Eyefinity, Crossfire či rozhraní pro paralelní výpočty.

"Saints Row The Third na PC není konverze a chceme to fanouškům dokázat i tím, že jim po vydání nabídneme speciální možnosti přizpůsobení postavy, včetně přerostlých postav z Team Fortress 2," slibují Volition v tiskovce. Vedle toho PC verze na Steamu umožní vypnout/zapnout HUD pro filmový nádech nebo pořizovat záznamy z vašeho hraní, o něž se budete moci podělit s přáteli.

A HW nároky ke spuštění? Windows XP, 2 GHz dvoujádrový procesor, 2 GB systémové paměti, 10 GB místa na harddisku, DX 9.0c kompatibilní zvukovkou a grafickou kartou s 320 MB videopaměti a podporou Shader Modelu 3.0 (alespoň série GeForce 8800 či Radeon HD3800).

Mezi méně běžné požadavky patří uživatelský účet na Steamu a lépe vybavená grafická karta pro kooperativní hraní. Oproti singlu budete na co-op potřebovat více paměti - 640 MB VRAM u GeForce a dokonce 1 GB VRAM u Radeonu.

Doporučená sestava pro Saints Row: The Third už je samozřejmě o něčem trochu jiném: Windows 7, čtyřjádrový procesor (Intel Core i5 / AMD Phenom II X4), 4 GB RAM a grafická karta se Shader Modelem 4.0 jako GeForce GTX 400 nebo Radeon HD5000.

Saints Row: The Third vyjde pro PC (s českými titulky od Comgadu za 899 Kč), PS3 a X360 dne 18. listopadu - více o něm v dojmech a preview

Včerejší video z delšího hraní Saints Row The Third

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Saints Row: The Third

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo Switch

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments