Skip to main content

Se čtvrt milionem hráčů souběžně překonalo Dying Light 2 jedničku pětkrát

Gigantický start největší zombie hry + video shrnující ocenění.

Vypadá to, že hráči se příliš nezaobírají některými nepříliš nadšenými recenzemi od magazínů, aneb jejich relevance čím dál více klesá.

Důležitější jsou pro ně uživatelské recenze komunity na Steamu, kde nyní z 23 tisíc příspěvků převažují ty "velmi kladné". Svou roli zde nepochybně sehrálo i to, že šlo o nejvíce očekávanou hru současnosti podle toho, kolik lidí ji zařadilo do svého seznamu přání.

Start PC verze Dying Light 2 byl tedy koncem týdne velmi silný:

Ve špičce hrálo tuto zombie akci v neděli 275 tisíc lidí naráz, což je více než pětinásobně, než kolik měl svého času první díl Dying Light (cca 50 tisíc). Nicméně tehdy v roce 2015 nebyla digitální distribuce tak dominantní a šlo o novou značku, tudíž se to nedá přímo srovnávat.

Dying Light 2 se okamžitě zařadilo mezi nejvíce populární hry na Steamu, po bok DOTA 2, Counter-Strike, Rust, Destiny 2, Path of Exile, PUBG či GTA5. Vzhledem k tomu, že Left 4 Dead 2 mělo ve špičce 162 tisíc hráčů, tak se jedná o nejvíce frčící zombie hru všech dob.

Pro představu, o jak velkou premiéru šlo: Takový Resident Evil Village měl loni na jaře pouze 106 tisíc hráčů naráz a Resident Evil 2 Remake jen 74 tisíc. A Halo Infinite ve špičce dosáhlo na o pár tisíc nižší čísla, ale jeho multiplayer byl Free-2-Play.

Techland na oslavu uvedení hry vytvořil oficiální video s přehledem nasbíraných ocenění od médií:

Watch on YouTube

Dying Light 2 také zabralo šest míst z TOP 10 žebříčku bestsellerů na Steamu za uplynulý týden, díky různým edicím a předobjednávkám:

Read this next