Skip to main content

Šéf THQ: Nové konzole by byla pohroma

Ještě pár let se mají používat současné.

Co kdyby se Sony a Microsoft rozhodli a zítra oznámili, že do tří let bude na trhu Playstaion 4 a Xbox 720? Podle šéfa THQ Dannyho Bilsona by to byla pohroma.

"Bylo by to strašné," řekl v rozhovoru pro Eurogamer. "Udělat hru nás stojí obrovské jmění na tyto platformy. Pokud bychom museli zvětšit rozsah, mnohonásobně zlepšit grafiku a obsah, nevím, jak bychom to dokázali a jak bychom mohli prodávat hry levněji než za 100 dolarů za jednu kopii."

"Bylo by to špatné pro všechny," říká.

Podle něj teprve vývojáři začínají konzolím rozumět a být kreativní. "Technologická stabilita dovoluje, aby rostla kreativita," prohlásil. "Nemusíme investovat energii a peníze do toho, abychom zjišťovali, co s tou novou technologií dělat. Už jí rozumíme. Pořád se snažíme z ní vysát co nejvíc, ale víc energie dáváme do kreativity, což by nám ve výsledku mělo dát mnohem víc zajímavějších věcí."

Podle svých slov je rád, že nové konzole nepřicházejí každých pět let, jako tomu bylo dříve. "Práce se softwarem a technologií skýtá ještě spoustu neviděných věcí a možností."

THQ bude ukazovat, jak si s konzolemi poradili v březnu, kdy jim má vyjít očekávané FPS Homefront.

Read this next