If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Settlers 7 a tvůrce Age of Empires

Co mají společného s Bruce Shelleym?

Jeden den skončit s vysokorozpočtovými Halo Wars a druhý den se v pár lidech pachtit s nesrovnatelně menší a méně ambiciózní hrou v nově založeném studiu, to nemusí vydýchat každý. Někdo to může vnímat jako osobní degradaci.

Možná i proto se Bruce Shelley, jeden ze zakladatelů zavřených Ensemble Studios a veterán na poli RTS podepsaný pod slavnou sérií Age of Empires, dohodl s Ubisoftem. Pomáhal mu se sedmým dílem Settlers v roli externího konzultanta.

Vyšlo to najevo z nového videa o fungování ekonomiky ve hře. Bruce Shelley tam hovoří o tom, jak výběr vámi preferovaného směru vývoje v technologickém stromu ovlivní další strategii a fungování vaší ekonomiky.

"Oproti druhému dílu Settlers se zde suroviny dají více substituovat či měnit a spousta věcí se dá dosáhnout i jinak než válčením. Transport surovin a tím pádem celou ekonomiku urychlíte buď tak, že postavíte více skladišť, nebo vylepšíte cesty (na cestách už nejsou pomocníci a vše musí nosit samotní dělníci z jednotlivých obydlí), nebo do dané budovy dodáte jídlo navíc a tím se v ní zdvojnásobí např. počet vyrobených mincí," vysvětlil herní principy sedmičky autor Eurogameru Michal Havryluk.

Settlers 7 vyjdou koncem března pouze pro PC.

Comments