If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

SimCity se za dva týdny prodalo 1,1 milionu kusů

Navíc odhaleno, kolik z toho tvoří digitální verze.

Krátce po ohlášení her zdarma pro kompenzaci porodních bolestí SimCity přišli EA s další tiskovou zprávou, věnovanou pouze prodejním číslům a statistikám. Prozradili v ní dokonce i poměr mezi stáhnutelnou verzí a krabicovkou, což je něco naprosto nevídaného a dokumentuje to, o jak důležitou kauzu z jejich pohledu jde.

Tato cenná data si úplně všichni (včetně Valve na Steamu či Blizzardu s Diablo 3) střeží jako oko v hlavě - částečně i kvůli nenabádání konkurence k urychlení přechodu na download služby a také aby nešlo vypočítat jejich přesné příjmy, když se u digitálek nemusí dělit o procenta s ostatními články obchodního řetězce.

SimCity se tedy za úvodní dva týdny od vydání podařilo prodat 1,1 milionu kusů, což je vyšší výsledek, než jsme předpokládali nejen my, ale i výrobce. Zvlášť přihlédneme-li k tomu, že hra existuje pouze pro PC a spadá mezi okrajový žánr strategií, jemuž se všeobecně nevěští valná budoucnost. Takové vysoké číslo rovněž částečně omlouvá EA za nezvládnutí startu. Jedná se také o nejúspěšnější díl této série.

Z těchto prodaných kusů tvoří digitální disttribuce vysoký podíl 54 procent oproti krabicovkám v kamenných krámech, z čehož má 44% na kontě Origin a zbylých 10% jiné digitální služby. Podle provozního šéfa EA Petera Moora zažilo SimCity i prodejně bezvadný víkend, což je zvláštní, protože v té době se už o problémech vědělo, leda že by hovořil o typu zákazníků, kteří nesledují herní weby a fóra, nýbrž například čekají do příštího měsíce na recenzi v papíráku nebo doporučení od prodavačů.

Přínos celého vydání SimCity pro EA nespočívá zdaleka jen v tržbách, ale také v prosilnění Originu. Ten prý v době startu zažil nový rekord souběžně připojených uživatelů, nyní se pohybující okolo 1,3 milionu lidí souběžně.

Co se týče samotné hry, za ty uplynulé dva týdny hráči dokázali strávit v SimCity 15 milionů herních hodin, vybudovali 5,7 milionu nových měst, postavili 780 milionů budov a položili tolik kilometrů silnic či železnic, že by to obkroužilo celou zeměkouli čtyřicettisíckrát.

Eurogamer na konec tohoto týdne připravuje článek s tipy pro hraní SimCity.

TV reklama

Tagged With

Comments