Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony: Dáme-li AAA hry pro PS5 na PlayStation Plus, musíme ořezat investice

Ani ň.

V podstatě je to samé v bleděmodrém, jako to řekl koncem března Jim Ryan. Jen to tentokrát slyšíme od jiného čelního představitele Sony.

Důležité každopádně je, že se v politice japonské korporace za ty dva měsíce nezměnilo ani ň, navzdory určitému tlaku hráčů a navzdory výborným výsledkům Xboxu za zimu 2022.

Finanční ředitel Hiroki Totoki na fiskální konferenci k výsledkům za minulé čtvrtletí opět čelil dotazu, proč nedají velké AAA exkluzivity z vlastní dílny (typu Spider-Man 2 či God of War Ragnarok) i na některou z vyšších úrovní nového předplatného PlayStation Plus:

"Zdržím se komentářů ke strategii našeho konkurenta (Microsoftu s Xbox Game Pass). Pokud bychom dalši naše chystané AAA tituly pro PS5 na službu předplatného, museli bychom snížit investice, které jsou potřeba. To by pak vyústilo v nižší kvalitu first-party exkluzivit pro PlayStation a toho se obáváme".

Totoki zopakoval, že Sony se chce ujistit, aby investovala patřičné prostředky na vývoj velkých her, díky čemuž má zajímavé produkty.

Na své taktice, že dá značné částky na vývoj a průzkum nových produktů (rozumějte: exkluzivních her), nehodlá tedy nic měnit. Věří, že se ji to časem zúročí, vylepší to danou platformu (PlayStation) a projeví se to na byznysu v dlouhodobém horizontu.

Read this next