If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Sony se vyjádřila k Death Stranding na PC Game Pass

Zvláštní situace...

Koncem minulého týdne byla oficiálně potvrzeno déle spekulované zařazení plné PC verze Death Stranding na předplatné PC Game Pass. Stane se tak už zítra, 23. srpna, dokonce s xboxovými achivementy, viz článek na Xbox.com.

Logicky to vyvolalo všeobecný údiv, jak je vlastně něco takového možné, když vývoj této Kojimovy hry z velké části zafinancovala Sony, tak proč se objevuje na službě provozované Microsoftem, úhlavním konkurentem na herním kolbišti.

Mluvčí Sony se k celé této kauze vyjádřil oficiální cestou následovně:

"Jakékoli záležitosti týkající se PC verze Death Stranding spravují Kojima Productions a 505 Games. Sony se do této akce nijak nezapojila".

Jinými slovy, vydavatel 505 Games zřejmě má dle smluv plné pravomoci, co si dohodne s kýmkoli ohledně počítačové konverze. A tak, když už se křivka prodejnosti ocitla směrem dolu, vypravil se tímto směrem, aby ze staršího titulu ještě něco vytěžil, když má práva na distribuci PC verze.

Nutno také dodat, že na PC Game Pass nebude vylepšená Directors Cut verze, nýbrž pouze původní hra. Celé to jinak docela připomíná situaci s MLB The Show rovněž od Sony. I tak to je ale docela zvláštní, že japonská korporace nemá kompletní kontrolu nad tím, kam se všude mohou dostat hry, které zaplatila a zařídila jejich marketing.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Death Stranding

PS4, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments