Skip to main content

Spekulace o zápletce Mass Effect 3

Něco z toho je pravda, něco domněnky.

Na nedávném srazu fanoušků Bioware bylo během jedné z prezentací od Jardy Faltuse mimo jiné i naznačeno, jakým směrem by se mohl ubírat třetí Mass Effect. A jelikož to jsou zajímavé spekulace, byť momentálně neoficiální, rádi se o ně s vámi podělíme. Něco z toho by podle všeho měla být fakta - ostatně pochází od bývalého zaměstnance EA Czech - zatímco něco jiného zase pouhé domněnky nebo výmysly. Posuďte sami, co spadá do které kategorie:

V závěrečné kapitole trilogie Mass Effect se prý Shepard soustředí na přesvědčování jednotlivých ras, aby se k němu přidaly a pomohly mu v boji proti Reaperům. Je přitom možné, že se ti, které nepřesvědčí, přidají na stranu nepřátel. Děj se neomezí pouze na samotnou Zemi, jak by naznačoval trailer, spojence bude samozřejmě nutné hledat napříč celou galaxií.

Na scénu se ve třetím dílu ME mají opět vrátit Liara, Kaidan a Ashley - tedy jediné postavy, které ve dvojce nemohly zemřít. Je pravděpodobné, že budou mít důležitou roli a vyloučena s nimi není ani romance. Nejspíše je však nepůjde najmout do party. Liara by se mohla stát velvyslankyní Asari a Kaidan s Ashley velvyslankyněmi lidí. Koncil na Citadele vás přitom buď zradí, nebo se za vás postaví a totéž se týká i aliance, Andersona či Cerbera.

Krogani snad v Mass Effect 3 konečně najdou lék na zákeřnou nemoc Genophage, kvůli které nemohou mít potomstvo. Dořeší se prý také konflikt Gethu a Quarianů - Shepard si chtě nechtě bude muset vybrat, na čí stranu se přidá a druzí v rozpoutaném konfliktu nejpíše zahynou. Jakou roli bude hrát v budoucích událostech Cerberus se teprve ukáže, ale za jistých podmínek by mohl získat technlogii strojů a vytvořit si Reapera vlastního.

Většinu zde zmíněných věcí budou nepochybně ovlivňovat volby, před které budete postaveni ve třetím díle, ale zároveň se skrz importované savy projeví i většina vašich důležitých rozhodnutí z ME1 a ME2. Například Rachni vám pomohou jen tehdy, pokud jste se v minulosti postavili na jejich stranu. Závěrečné rozuzlení je zatím sice ve hvězdách, ale momentálně se teoreticky nabízí minimálně tři hlavní konce (zároveň se možná odhalí i původ samotných Reaperů), které však nejsou potvrzeny:

1. Shepard uspěje ve svém snažení, najde dostatek spojenců a zachrání galaxii. Happy End.

2. Shepard neuspěje a Reapeři dokonají své dílo zkázy. Většina známých ras bude zahubena. Černý konec.

3. Shepard se sám stane Reaperem, případně Reapery nějakým nějakým způsobem ovládne a tím si podmaní celý vesmír.

Mass Effect 3 bude s největší pravděpodobností obsahovat i multiplayer a také všemožné online funkce, jako je třeba export postavy na sociální síť Bioware, propojení s Facebookem atd. Různé stahovatelné dodatky a obdoba Cerberus Network jsou přitom samozřejmostí. Na oficiální stanovisko ke všemu vyřčenému od EA si však musíme počkat.

A co myslíte vy, jaká témata se budou v trojce řešit podle vás?

Read this next