If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Street Fighter 6 ne dříve než v dubnu 2023

Fiskální výsledky rekordního Capcomu.

K dalším rekordům má našlápnuto přední japonský vydavatel.

Přestože do března 2023 nevydá Capcom žádnou velkou hru (až Resident Evil 4 Remake koncem března), vůbec mu to nevadí, protože pokračující vysoké tržby z Monster Hunter Rise: Sunbreak a Monster Hunter Rise mu zařizují, že už desátým rokem v řadě mu stoupnou zisky oproti tomu předešlému.

Když nyní posuzoval čtvrtletí končící 30. zářím 2022, sice vykázal drobný meziroční propad, protože letos neměl velkou hru typu Resident Evil Village co ve 2021.

Z předpovědi Capcomu jsme se dále dozvěděli, že Street Fighter 6 určitě nevyjde dříve než v dubnu 2023, čili až v příštím fiskálním roce, což je vzhledem k četnému výskytu hry na výstavách a prezentacích možná trochu zklamání, na druhou stranu se to tak nějak čekalo. To samé platí pro Exoprimal, stále mající termín na 2023.

Resident Evil 2 Remake se nyní už prodalo 10 milionu kusů, Monster Hunter Rise přes 11 milionu a Monster Hunter Rise: Sunbreak téměř 4,5 milionu. Příští rok čeká Capcom odbyt 40 milionu her díky rostoucímu katalogu starších kousků.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Street Fighter 6

PS4, PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments