If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Studio za World of Tanks vyhodilo kreativního ředitele za podporu ruské invazi

A pomáhá kolegům v Kyjevě.

Sergey Burkatovskiy pracoval ve společnosti Wargaming.net, která pochází původně z Běloruska. I proto je celá záležitost mimořádně citlivá.

V nyní již smazaném příspěvku na osobním facebookovém podporu vyjádřil podporu ruské invazi na Ukrajinu, což ho stálo zaměstnání.

Z vysoké pozice kreativního ředitele byl okamžitě vyhozen, což posléze potvrdil PC Gameru.

Burkatovskiy totiž původně napsal, že schvaluje operace ozbrojených sil Ruské federace a samozvaných separatistů z DPR (Donětské lidévé republiky) a LHR (Luhanské lidové republiky).

Wargaming posléze poskytl médiím vyjádření, že šlo jen o jeho osobní názor na sociálních sítích, který se kategoricky neslučuje s postojem celého studia. Proto byl propuštěn a ve firmě dále nepůsobí.

To se dle svých slov nyní ze všech sil snaží, aby pomohlo více než 550 kolegům pracujícím v kyjevské kanceláři a jejich rodinám.

Vedle příspěvku milionu amerických dolarů místnímu Červenému kříži poskytli tvůrci F2P World of Tanks také alternativní ubytování, předčasné výplaty (to učnil pro svou pobočku také UbiSoft) a další finanční příspěvky pro cestu do okolních zemí.

Kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině také Wargaming změnil svou globální reklamní kampaň, aby v ní nefigurovaly obrázky najíždějících tanků či jiných vojenských vozidel.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments