If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Studio za World of Tanks vyhodilo kreativního ředitele za podporu ruské invazi

A pomáhá kolegům v Kyjevě.

Sergey Burkatovskiy pracoval ve společnosti Wargaming.net, která pochází původně z Běloruska. I proto je celá záležitost mimořádně citlivá.

V nyní již smazaném příspěvku na osobním facebookovém podporu vyjádřil podporu ruské invazi na Ukrajinu, což ho stálo zaměstnání.

Z vysoké pozice kreativního ředitele byl okamžitě vyhozen, což posléze potvrdil PC Gameru.

Burkatovskiy totiž původně napsal, že schvaluje operace ozbrojených sil Ruské federace a samozvaných separatistů z DPR (Donětské lidévé republiky) a LHR (Luhanské lidové republiky).

Wargaming posléze poskytl médiím vyjádření, že šlo jen o jeho osobní názor na sociálních sítích, který se kategoricky neslučuje s postojem celého studia. Proto byl propuštěn a ve firmě dále nepůsobí.

To se dle svých slov nyní ze všech sil snaží, aby pomohlo více než 550 kolegům pracujícím v kyjevské kanceláři a jejich rodinám.

Vedle příspěvku milionu amerických dolarů místnímu Červenému kříži poskytli tvůrci F2P World of Tanks také alternativní ubytování, předčasné výplaty (to učnil pro svou pobočku také UbiSoft) a další finanční příspěvky pro cestu do okolních zemí.

Kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině také Wargaming změnil svou globální reklamní kampaň, aby v ní nefigurovaly obrázky najíždějících tanků či jiných vojenských vozidel.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

World of Tanks

Android, iOS, PS4, Xbox One, Xbox 360, PC, Mac, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments