Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Téměř 900 tisíc PC hráčů Hogwarts Legacy, jehož krabicovky o 80 procent překonaly Elden Ring

Další úspěchy + hitparáda Steamu, podíl verzí.

Další den, další pokoření rekordů od kouzelnické hry na motivy Harryho Pottera.

A nic na tom nezměnila ani kontroverzní recenze od Wired s hodnocením 1 z 10 s podivným výčtem negativ.

Hogwarts Legacy se po prvním víkendu na trhu stalo osmou největší hrou napříč všemi žánry.

Zároveň bylo pátou největší placenou (ne-F2P) hrou všech dob, třetí celkově největší primárně singleplayerou hrou a druhou největší ryze singleplayerovou hrou. Tyto dvě poslední dvě metriky odděluje Elden Ring, který měl navzdory zaměření na hru pro jednoho hráče pár MP funkcí.

Vše díky 879 tisícům hráčům PC verze naráz. Asi není nutné dodávat, že to je největší start jakékoli Harry Potter hry všech dob. Překonal se tak dřívější držitel tohoto prvenství, Harry Potter and the Philosopher’s Stone z roku 2011.

Hra od Warner Bros a studia Avalanche také naprosto opanovala hitparádu Steamu za minulý týden.

Boduje na prvních čtyřech příčkách, protože tam je samostatně započítána standardní verze, digitální deluxe verze a pak předobjednávky.

Známe také už podíl krabicovek z Velké Británie - PS5 verze tam tvořila 80 procent odbytu, zatímco ta pro Xbox Series X jen 18 procent. Souvisí to nepochybně s tím, že tam je populární hlavně (pouze digitální) Xbox Series S bez diskové mechaniky a že v tom nejsou započítány digitální verze.

Prodej PS5 krabicovek Hogwarts Legacy v Británii byl v úvodních dnech o 80 procent vyšší (!) než před rokem u Elden Ring (připomínáme, že PS4 verze dorazí až v dubnu).

Read this next