Skip to main content

Termín, novinky a HW nároky PC verze Final Fantasy 15

+ potvrzena Royal edice.

6. březen 2018. Tohle datum si zakroužkujte do kalendáře, protože rok a čtvrt po originálu (recenze) dorazí Final Fantasy 15 (Alza.cz) konečně také na PC ve Windows Edition. Na Steamu, Originu či Windows Store za 50 eur.

Watch on YouTube

Za nativní rozlišení 4K (případně až 8K), efekt HDR10 (vyžaduje Windows 10 Creators Update) díky spolupráci s Nvidií či podporu modifikací a Dolby Atmos zaplatíte pořádnou cenu: 100-155 GB volného místa na harddisku, nutnost mít 16 GB RAM či GeForce GTX 1080 Ti. Finální hardwarové nároky konverze vidíte níže, společně s novými PC screenshoty.

Souběžně s PC verzí vyjde obsahově totožná Royal Edition pro PS4/X1, aby to konzolistům nebylo líto. Ta už bude mít v sobě veškeré přídavky (celkem 20 kousků) ze Season Pass, což znamená zejména Episode Gladiolus, Episode Prompto, Multiplayer Expansion: Comrades a Episode Ignis. Kdo už vlastní základní hru z roku 2016, může pořídit upgrade na Royal Edition za zvýhodněných 20 eur.

Jiným přírůstkem se stanou: nový dungeon (Insomnia City Ruins), možnost hrát v pohledu z vlastních očí, nová výbava či noví bossové - více na homepage či ve videu:

Watch on YouTube

Dále se můžete těšit na vladařskou loď, která bude poprvé ovladatelná, díky čemuž můžete prozkoumat vodní plochy mezi Cape Caem a Altissií. Po sebrání třinácti vladařských zbrojů se zase odemkne akčně orientovaný režim Arminger. Komu by to nestačilo, dostane i další skiny pro vůz Regalia či nové předměty. Za předobjednávku PC verze zase získáte bonusy jako Powerup Pack, Fashion Collection či Decal Selection dle obchodu.

Read this next