Skip to main content

The Last of Us 3 až pro PlayStation 6?

+ rostoucí sledovanost epizod seriálu a tá pátá dříve.

Oficiální stanovisko je zatím pouze takové, že by se musel vymyslet dostatečně dobrý příběh.

To však nezabránilo šíření drbů, které se opakovaně vynořují. Jako třeba od stránky TheLeak.co, která nás docela uvěřitelně zásobuje i záležitostmi týkajícími se údajného Slim modelu PlayStation 5.

Spekuluje, že případné The Last of Us 3 by mohlo vzniknout až jako startovní exkluzivita pro budoucí konzoli PlayStation 6. Souvisí to s tím, jak extrémně dlouho trvá vývoj dnešních AAA titulů.

Insiderský redaktor Jason Schreier k tomu pouze obecně doplnil, že vývojové cykly jsou v současnosti tak dlouhé (obvykle okolo čtyř let), že když by někdo nyní začal chystat vysokorozpočtový ambiciózní AAA titul, tak pravděpodobně nestihne dorazit na aktuální generaci konzolí, ale až na tu příští. Jeden konzolový cyklus totiž většinou trvá tak pět až sedm let.

Vyloučen není ani scénář, že by The Last of Us 3 možná vyšlo ještě pro PS5, na konci jejího životního cyklu, jako tomu bylo u prvního dílu série, avšak pak by se vše oprášilo s grafickým upgradem či remasterem pro PS6. Tato taktika se Naughty Dog vyplatila.

HBO je mezitím nadšeno ze stále rostoucí sledovanosti seriálového The Last of Us. Zatím poslední čtvrtá epizoda hlásí jen za neděli v USA 7,5 milionu diváků, což je nárůst z 6,4 milionu lidí u třetí epizody. Oproti tomu druhá epizoda měla "jen" 5,7 milionu a ta první svého času 4,7 milionu.

Čili sledujeme opačný trend než u jiného dřívějšího hitu, House of the Dragon, o nějž postupem času zájem klesal. Analytici to považují za bezprecedentní, zejména díky tomu, jak si lidé mezi sebou seriál doporučují.

Streamovací služba se také rozhodla, že kvůli nadcházející kolizi s americkým Super Bowlem, obvykle nejvcíe sledované TV události v USA za celý rok, odvysílá pátou epizodu seriálu o dva dny dříve, už v noci z pátku na sobotu.

Read this next