If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

The Outer Worlds se prý prodává lépe, než se čekalo

Zatím neoficiální info.

Obsidian nemusel být zase tolik nervózní, i pokud by jeho nová hra selhala, tak ho to vyloženě nepoloží, když je vlastníkem studia nyní Microsoft.

Každopádně může zatím jásat, protože před pár dny vydané akční sci-fi RPG The Outer Worlds se prý prodává mnohem lépe, než se dopředu očekávalo (odhadem tak polovina kusů co loni Fallout 76).

Tuto informací zveřejnil známý analytik Benji-Sales na Twitteru s odvoláním na své zdroje blízké prodejním řetězcům. Měl prý možnost nahlédnout do dat tzv. Day 1 prodejů konzolových krabicovek, neví nic o digitálních verzích ani o PC verzi.

Navzdory tomu, že předplacená služba Xbox Game Pass, kde je The Outer Worlds od samotného začátku, kanibalizuje odbyt plné verze hry pro Xbox One (což nutně nemáme brát jako zlo), prý se stále prodává solidně.

Analytik zdůraznil, že by se také nemělo zapomínat na pouze AA povahu hry, resp. jejího rozpočtu a marketingu. Nejedná se o největší možný AAA titul srovnatelný s Fallout New Vegas, kterého se při startu prodalo určitě mnohem více, což může vést k mylným dedukcím. Nicméně The Outer Worlds jsou novou značkou, která ne vždy prorazí, a tak je na ni potřeba se dívat.

Microsoft si prý může k akvizici Obsidianu gratulovat, protože mu to umožní vyrobit velkolepé pokračování exkluzivně pro Xbox Scarlett. Jen nám je trochu líto hráčů této hry na PS4, kteří asi o pokračování příběhu přijdou...

Tagged With

Comments