If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Kingdom Come si nechali zarámovat pirátský .NFO soubor

Nezvyklý krok.

Většina vývojářských studií ve světě se tváří, že pirátství vůbec nevidí a ignoruje ho. Pokud by o něm mluvili, tedy stěžovali si na něj kvůli menším ziskům (nebo se naopak vychvalovali, jak jim Denuvo dokázalo pomoci), dělali by tomuto starému způsobu distribuce jen reklamu (nebo by nabádali crackery k větší aktivitě), což samozřejmě není v jejich zájmu.

Oproti tomu čeští tvůrci Kingdom Come: Deliverance k celé problematice přistupují jinak, s humorem, což jim určitě přihraje další kladné body u fanoušků i celé herní komunity.

Ve speciální místnosti studia, kde mají vystaveny obálky časopisů, nasbíraná ocenění či plakáty na oldschoolové hry, věnovali speciální pozornost .NFO souboru pirátské skupiny CODEX, která šířila nelegální verzi tohoto středověkého akčního RPG po internetu.

Nechali ho zarámovat ve velkém formátu a umístili ho na prominentní pozici na zeď. Včetně loga v ASCII, instrukcí k instalaci cracku (hra má jen ochranu Steam) a pozdravů jiným pirátským sdružením.

Jako by snad byli hrdí na to, že jejich hra ve verzi pro PC byla hned v únoru 2018 zpirátěna. Přesto se ji prodaly více než dva miliony kusů, což o něčem svědčí.

Upozornil na to Dan Vávra na Twitteru.

Ostatně magazín Lupa už před lety, v souvislosti s uvedením verze bez DRM na obchodu GOG, konstatoval: "Warhorse si příliš s protipirátskou ochranou hlavu nelámali od začátku. Kingdom Come se na warezu objevilo krátce po vydání. Tvůrci k tomu přistupují tak, že ten, kdo si titul chce koupit, tak učiní."

Comments