If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrci Mafia 3 otevírají britské studio, jiné po propadáku Lawbreakers končí

+ expanze People Can Fly a akvizice Cyanide.

Hned několik zajímavých událostí se dnes stalo na poli vývojářských studií, že je shrneme do jednoho článku.

Předně, tvůrci Mafia 3 (Alza.cz) otevírají nové studio v britském Brightonu, které má dělat konzolové AAA tituly pro 2K a povede ho veterán Nick Baynes. Má spolupracovat se třemi stávajícími pobočkami na ještě neohlášené velké hře, zaměstnají lidi z bývalých Black Rock (autoři Split Second) - více na GamesIndustry.

Naopak CliffyB byl po čtyřech letech nucen oznámen definitivní uzavření jeho Boss Key Productions, protože LawBreakers si nenašli dostatečný počet hráčů. Poslední Battle Royale pokus Radical Heights byl prý dobře přijat, ale přišel příliš pozdě (servery zůstanou ještě nějaký čas v provozu).

Zato polští People Can Fly (Bulletstorm) expandují, když otevírají novou pobočku v britském Newcastlu (foto níže) a pak druhou polskou v Rešově nedaleko Slovenska, kde bude pracovat třicítka lidí, která má na kontě sérii Sniper Ghost Warrior (přetáhlí po restrukturalizaci CI Games). Cílem všech (celkem 150 vývojářů) má být nová AAA střílečka pro Square Enix, o které jsme dosud nevěděli.

Poslední související zpráva nadělala vrásky vydavateli Focus Home Interactive. Jejich dvorní studio, francouzští Cyanide, podepsaní pod sérií Styx a chystající Call of Cthulhu, byli odkoupeni jiným vydavatelem Bigben Interactive za 20 milionů eur. Cílem prý je stát se plnohodnotným výrobcem her, který je schopný vyprodukovat vícero herních žánrů, nejen závody od Kylotonn Racing Studia (WRC 7), kde nedávno získali více akcií. Cyanide jinak spáchali série Space Hulk, Blood Bowl, Cycling Manager či Horse Racing Manager. Všechny rozdělané hry pro Focus Home ale budou dokončeny, včetně Werewolf: The Apocalypse.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Mafia III

Video Game

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments