Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čtvrtý díl Mafia naznačen registrací. Nebo spíš remastery?

Může oživit nápad s Las Vegas.

Osud téhle slavné série je mnoha našincům víceméně volný od doby, co byla sebrána brněnskému studiu 2K Czech, do hlavní role byl umístěn černoch a dějiště přesunuto do Ameriky, aniž by se na tom podílel Dan Vávra a spol.

Přesto není od věci vědět, že se patrně chystá Mafia 4, samozřejmě už rovnou pro PlayStation 5 a Xbox Scarlett.

Vyplývá to z registrace ochranné známky pro nějaký nový produkt z kategorie zábavního průmyslu u amerických úřadů, k čemuž vydavatel Take 2 sáhl letos v srpnu. Asi to nedělal jen tak pro nic za nic, nýbrž k tomu měl pádný důvod.

Že to nemusí být jen nějaká odbočka ši recyklace starého obsahu, naznačilo doprovodné stylizované logo, které svým fontem nemá žádnou spojitost s předešlými díly série. Naopak, pro variantu, že by snad mohlo jít o remastery Mafia 1 a Mafia 2, silně hovoří fakt, že v databázi je i obdobný čerstvý záznam pro dvojku, včetně správného loga.

Otázkou je, kdo by vlastně takový remaster starých dílů pro PS4 a Xbox One (který by se Take 2 náramně hodil při absenci jiných her v lineupu do příchodu PS5) udělal a jak by dopadl, když původní studio už dnes neexistuje, nepočítáme-li přeběhlíky z Brna do Kalifornie a nemluvě o určitých technologických omezeních původních enginů. Na druhou stranu je dnes docela běžné, že se vše svěří specialistům bez jakékoli souvislosti s původními vývojáři, kteří dokáží nemožné.

Po dokončení Mafia 3 ve 2017 se prý tým v Hangar 13 rozdělil, z nichž část dělala DLC a část se přesunula na příští "vzrušující" projekt. Nejprve mělo jít dle Kotaku právě o Mafia 4, údajně zasazenou do Las Vegas okolo roku 1970, kde by se vše točilo okolo mafií ovládaného města plného rulet a výherních automatů.

Jenže pak prý padlo rozhodnutí zmíněný počin pozastavit, přestože vize Mafia 4 měla být lákavá, jenže tvůrci z Hangar 13 měli chtít upřednostit nějakou novou vlastní značku, než aby jen pořád dělali na těch cizích. Z toho však dosud nevzešlo nic veřejně známého, takže je klidně možné, že původní myšlenka na Mafia 4 mohla být potichu oživena, i kvůli větší sázce na jistotu se zavedenou sérií, co se týče tržeb a nákladů na vývoj.

Read this next