If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Už je to jisté, Grand Theft Auto 5 pro PC dnes zdarma

Nechtěný tweet.

Co v první chvíli (viz včerejší spekulace) působilo jako něco prakticky nemožného až fantasmagorického, to se dnes stává realitou.

Nejúspěšnější hra zábavního průmyslu minulé dekády a možná i všech dob, Grand Theft Auto 5 od Rockstaru, bude od podvečera ke stažení pro kohokoli úplně zdarma.

Epic totiž její rozdávání nechtěně potvrdil v předčasném tweetu, který později smazal, ale dochoval se a za tu krátkou dobu ho stihly olajkovat tisíce lidí, takže to není nějaký podvrh.

Každý, kdo si o GTA5 pro PC požádá do příštího čtvrtka 21. května, tomu navíc plná verze zůstane natrvalo v držení. Takže nejde jen o Free-2-Play víkend apod.

Netušíme, jestli ještě existuje někdo, kdo by tento hit nehrál či aspoň neznal. Celosvětově se prodalo přes 120 milionů kusů a u nás odhadujeme možná až půl milionu kusů (díky PS4/X1 konverzím a dlouhé životnosti i mnoho let po vydání).

Ale je jasné, že i tak bude trhat rekordy a pořádně zavaří servery, protože něco takového na Epic Games Store ještě nebylo a nenapadá nás teď ani nic většího, co by vůbec mohlo. Epic muselo získání této hry do rozdávání stát pěkný balík, ale pro Take 2 to je výhodné i ve smyslu budoucích příjmů z mikrotransakcí v GTA Online, které má být též přibaleno.

UPDATE - GTA 5 je opravdu ke stažení, ale obchod Epicu je už několik hodin nefunkční či přetížený - více zde.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments