Skip to main content

UbiSoft rozesílá posměšné emaily za to, že jste přestali hrát Far Cry 6

Dopis od diktátora.

Někoho to pobouřilo, jiné to zase pobavilo, protože to vůbec nečekali, ačkoli to úplně originální není a podobné pokusy tu už byly dříve, byť méně agresivní.

Pokud jste rozehráli Far Cry 6 a pak s ním přestali, dost možná vám do emailové schránky dorazila nevyžádaná zpráva od UbiSoftu.

Píše vám v ní diktátor karibského ostrova ze hry, Anton Castillo, a děkuje vám za to, že jste mu umožnili získat nadvládu nad zemí Yara. Prý je odteď ve schopných rukou.

Potud by to bylo v pohodě, jen takové připomenutí, že byste se mohli k Far Cry 6 třeba jednou vrátit, až na něj budete mít náladu. Ale pak email pokračuje pasáží, která už část hráčů rozčílila, neboť to považují za příliš otravné:

"Odehráli jste 3 hodiny. Určitě můžete odvést lepší výkony než toto".

Někdo to na sociálních sítích komentoval trefně slovy, že spousta her už je navržena tak, abyste je nepřestali hrát, ale nyní se vše posouvá na vyšší úroveň, kdy vás budou obtěžovat emailem, pokud si náhodou dovolíte je přestat hrát.

Nutno podotknout, že francouzský výrobce toto dělal už třeba u Watch Dogs Legion a zřejmě se to osvědčilo, když tím dostal více lidí zpět ke hře, díky čemuž si třeba zakoupí DLC atd. Čerpá se tady patrně z registrace emailové adresy na UPLAY.

Emaily poslané po hraní Far Cry 6 nejsou odvislé od vaší herní doby, dostávají je ti, kteří hráli dlouho i naopak. Text emailu se čas od času liší, obsaženy tam bývají statistiky čerpající přímo ze hry, například kolik nepřátel jste zabili nebo kolik checkpointů obsadili.

Read this next