Skip to main content

Uncharted 3 by mělo být v češtině

Nasvědčují tomu hned tři indicie.

Možná jste si toho začátkem týdne všimli i vy. Trailer na Uncharted 3 na PlayStation Store kupodivu obsahuje české titulky. Ty nemohl vytvořit nějaký nadšenec, nýbrž jedině samotná Sony. A ta by jistě něčím takovým nemátla potenciální zákazníky, pokud by hra zůstala v angličtině...

Kolegové ze slovenského webu PS3Mania se proto na češtinu optali PR manažera domácího Sony, který jim odpověděl toto: "Naší snahou je lokalizace maximálního počtu titulů, které vydáváme v ČR/SK, a Uncharted 3 není v tomto směru výjimkou. Konkrétně to, zda hra bude jakkoli lokalizovaná, nemůžu v této chvíli komentovat. Jakmile bude informace k dispozici, dozvíte se o ní obvyklou cestou."

Posledním důkazem je dnešní aktivita obchodu Xzone. Ten na svou produktovou stránku nahodil, že Uncharted 3 bude s českými titulky, ačkoli to doprovodil zřetelným varováním, že překlad ještě není 100% potvrzen. Přesto nám něco říká, že Xzone nečerpalo pouze ze dvou indicií výše, protože podobné věci si obvykle ověřuje přímo u distributora.

Závěr? Sony nejspíš Uncharted 3 přeloží, ale ještě to nemá jisté (a může se tento plán pokazit), takže to nechce oficiálně slibovat, aby ji za to pak někdo někde nepopotahoval. Opravte nás, pokud jsme provedli nedokonalou rešerši, ale jedinou PS3 hrou z dílny Sony lokalizovanou do češtiny byl Buzz: Světový kvíz a to už na podzim 2009. Od té doby nic, všechny velké hry typu Heavy Rain, MotorStorm, LittleBigPlanet 2 nebo Gran Turismo 5 vyšly pouze s českým manuálem.

Read this next