Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Úvahy o pokračování The Callisto Protocol, ale v Japonsku nebude

Odmítnutí cenzury + názor tvůrců na Dead Space Remake.

Zatím o tom nebylo rozhodnuto, berme to spíš jen jako takové mediální cvičení, aby se o hře stále nějak mluvilo.

Šéf Striking Distance Studios, Glen Schofield, už prý zvažuje případný vznik pokračování The Callisto Protocol, aniž by jednička vyšla, pouze byla teprve nedávno dokončena.

Bývalý viceprezident Visceral Games a výkonný producent série Dead Space řekl pro Inverse, že nosí v hlavě řadu nápadů pro případného nástupce:

"The Callisto Protocol je kompletní hra, nic z ní nebylo vyhozeno, ale rád bych udělal její pokračování. Mám spoustu skvělých nápadů, co by šlo podniknout příště. Pořád o tom přemýšlím. I když nějakou hru dodělám, neustále se zabývám tím, co velkého spáchat dalšího".

Co se týče konkurenčního remake jedničky Dead Space, tak Schofield říká, že přeje EA jen to nejlepší. Ale pokud by bylo na něm, tak by se do takové předělávky vůbec nepouštěl. Dead Space považuje za svou minulost, lepší je prý se posunout dál a vytvořit něco úplně nového, jako právě The Callisto Protocol.

Každopádně tuto hru si Japonci neužijí. Tamní ratingová organizace CERO totiž usoudila, že jde o příliš násilný kousek.

A tvůrci namísto toho, aby vzali do ruky nůžky a provedli cenzorské zásahy, tak raději dospěli k závěru, že hru vůbec na japonský trh nepošlou. Resp. s orgánem CERO se jim nepodařilo dohodnout na nějakém kompromisu.

Pokud někdo už má zaplacenou předobjednávku, budou mu vráceny peníze. Autoři hry věří, že všichni v Japonsku to pochopí, že nechtěli na svém titulu nic měnit. Nejvyšší možné věkové doporučení Z omezuje prodej her pouze starším osmnácti let.

Read this next