Skip to main content

V Hogwarts Legacy si prý vytvoříte transgenderovou postavu

Další kontroverze.

Jedna lavina za druhou se valí na očekávané akční RPG z otevřeného světa Bradavic na motivy Harry Pottera. A není tomu tak kvůli názvu studia Avalanche, aktivitám J.K.Rowlingové na sociálních sítích, kde si vůči transgenderům nebrala servítky, či odkladu na 2022...

Před pár dny největší internetové herní fórum ResetERA oznámilo, že se tam o Hogwarts Legacy nesmí vůbec mluvit. Taková reakce na to, že hlavní herní designér Troy Leavitt pracující pro Warner Bros má YouTube kanál, kde kritizuje feminismus či sociální spravedlnost. Nazývá tam prý #MeToo morální panikou a podporuje Gamergate, v němž šlo o obtěžování žen v herní branži.

Dnes odpoledne se zase vynořila spekulace, u které je dopředu jasné, že se stane velmi kontroverzní. Ve hře si prý budete moci vytvořit transgenderovou postavu.

Editor postav vám prý při dělání postavy povolí přidělit ji mužský či ženský hlas, nehledě na to, jestli má mužské či ženské tělo. Poté si prý hráč bude moci vybrat, jestli má jít o kouzelníka či kouzelnici, což pak ovlivní i to, jak k vám budou mluvit ostatní postavy ve hře i na jakém pokoji s kým budete bydlet.

Přišel s tím Bloomberg s odovláním na své zdroje, které zůstaly v anonymitě.

Vývojáři hry se prý co nejvíce snažili a bojovali za to, aby nový editor postav nabídl co nejvíce možností a zohlednil tam i minority, včetně transgenderů.

Původně to prý vedení studia odmítalo, ale pak se nechalo přesvědčit a v tuto chvíli transgenderové postavy ve hře jsou i se s tím počítá dál. Není však vyloučeno, že do doby vydání, což je minimálně rok či více odteď, se vše ještě může změnit.

Read this next